عصر ورزش | پایگاه خبری ورزشی

قوی هستیم و کرونا را شکست می دهیم

ads
کد خبر: 1094
تاریخ انتشار: شنبه 11 مهر 1394 - 12:58
نویسنده: admin
ارومیه به عنوان میزبان مسابقات دو و میدانی جام فجر در سال جاری انتخاب شد

 

 

به گزارش اسپورنیوز به نقل از ایرنا، مجید کیهانی در مجمع عمومی سالیانه هیات دو و میدانی آذربایجان غربی افزود: این استان قطب اصلی دو و میدانی در ماده پرتاب چکش ایران است و حضور بزرگانی همچون میر صادق موسوی و فرزندش میر کاوه موسوی به عنوان قهرمانان ملی و رکورد داران ایران در ماده پرتاب چکش با حمایت مدیر کل ورزش و جوانان نوید بخش روزهای خوش برای دو و میدانی استان است.

ارومیه به عنوان میزبان مسابقات دو و میدانی جام فجر در سال جاری انتخاب شد

وی اضافه کرد: امروزه میادین دو و میدانی به جاده های پیاده روی تبدیل شده و ما با تمام احترامی که به ورزش همگانی داریم باید به دنبال ورزش قهرمانی نیز باشیم.

کیهانی گفت: در مدیریت فدراسیون های گذشته توجه کمتری به بخش آموزش شده است که باید این کاستی هر چه سریعتر بر طرف شود چرا که هدف ما در ورزش قدم نهادن در مسیر توسعه پایدار است.

وی ادامه داد: ایجاد آکادمی تخصصی دو و میدانی در راستای استعدادیابی، توجه به رده های سنی پایه، نخبه پروری و برنامه محوری در اولویت کاری فدراسیون دو و میدانی قرار دارد.

کیهانی افزود: اعزام یک مربی و سه پرتابگر چکش استان به اردوی آمادگی روسیه در حمایت از ورزشکاران آذربایجان غربی در دستور کار فدراسیون قرار دارد.

وی استخدام یک مربی صاحب نام خارجی و تجهیز پیست دو و میدانی ورزشگاه تختی ارومیه به تارتان را از مسوول استان خواستار شد.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این مجمع افزود: رشته دو و میدانی یکی از رشته های پرهیجان و پرمخاطب در سطح دنیا می باشد.

عبدالله چمن گلی اظهار کرد: آموزش مربیان استان و تجهیز آنها به دانش و علم روز با دعوت از مربیان تراز اول و مطرح دنیا یکی از اهداف مهم است.

وی افزود: برگزاری مسابقات معتبر و بین المللی به میزبانی ارومیه از دیگر برنامه های اداره کل و هیات دو و میدانی است.

رییس هیات دو و میدانی آذربایجان غربی نیز در این مجمع گفت: رشته دو و میدانی به عنوان مادر ورزش ها نه تنها مورد حمایت فدراسیون بلکه باید مورد حمایت ویژه وزارت ورزش نیز قرار گیرد.

حسین فهیمی اظهار کرد: تجهیز سخت افزاری هیات های ورزشی شهرستانی را از سوی ادارات ورزش و جوانان خواستاریم چرا که عملکرد موثر آنها موجب اعتلای دو و میدانی استان و به تبع آن کشور می شود.

وی تصریح کرد: آذربایجان غربی در رشته پرتاب چکش قطب اصلی کشور است و زمانی در دو های نیمه استقامت و استقامت نیز سرآمد ایران بود که برای بازگشت به روزهای اوج گذشته باید برنامه محور و منسجم عمل کنیم.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی ورزشکاران دو و میدانی کار با استعدادی را تقدیم ورزش کشور کرده که در تراز اول کشور، آسیا و جهان فعالیت می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دو و میدانی ، جام فجر ، اخبار ارومیه ، اخبار آذربایجان غربی ، مجید کیهانی ، چمن گلی ، حسین فهیمی

کد امنیتی رفرش
نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ برتر می شود؟(چینش به ترتیب الفبا)

تبليغات در سايت

جدول، نتایج و برنامه لیگ برتر والیبال

عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را وارد کنید

امکانات
12941885424115,77818,293137,9892,551,788