عصر ورزش | پایگاه خبری ورزشی

قوی هستیم و کرونا را شکست می دهیم

ads
کد خبر: 1068
تاریخ انتشار: شنبه 04 مهر 1394 - 9:39
نویسنده: admin
طلسم تراکتور که پرسپولیس با دایو طارمی پس از 14 سال شکست+گزارش

اخبار تراکتورسازی/به گزارش اسپورنیوز، از سری رقابت های هفته هفتم لیگ برتر فوتبال کشور عصر دیروز از ساعت 16 و 20 دقیقه تیم تراکتورسازی در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز میزبان تیم پرسپولیس تهران بود.

بازی که در نیمه اول چنگی به دل نمی زد و بازیکنان دو تیم با رد و بدل کردن توپ در میانه میدان، قصد کنترل بازی را داشتند بالاخره با لحاظ 2 دقیقه وقت تلف شده توسط محسن ترکی به پایان رسید.

اما نیمه دوم بر خلاف نیمه اول با شور و هیجان آغاز و با شوتهای پیاپی بازیکنان دو تیم برابر دروازه ها ادامه یافت و دو تیم تراکتور و پرسپولیس فرصت های متعددی به دست آوردند اما این موقعیت ها تبدیل به گل نشد.

در روزیکه مهاجمان تراکتورسازی روز بی فروغی داشتند، مدافعان تراکتور به طور عام و دروازه بان این تیم بطور خاص عملکرد فوق العاده ای از خود به نمایش گذاشتند و معلوم نبود اگر فردی غیر از محمدرضا اخباری درون چارچوب تراکتور قرار می گرفت آیا گلهای پرسپولیس فقط به همین یک پنالتی بحث برانگیز بنگستون هندوراسی ختم می شد یا گلهای بیشتری نیز درون دروازه تراکتورسازی قرار می گرفت.

یکی از زیباترین موقعیت های بازی و بی شک تحسین برانگیزترین صحنه بازی تراکتور پرسپولیس، سوپر واکنش تماشایی محمدرضا اخباری دروازه بان تراکتورسازی بود که ارسال مهدی طارمی و در پی آن ضربه سر بنگستون را با پا مهار کرد. البته اخباری در چندین حرکت نیز پرسپولیس را ناکام گذاشته بود.

پس از این گل تونی اولیویرا دست به تعویض زد و سامان نریمان جهان و سروش رفیعی را وارد زمین مسابقه کرد تا نتیجه را تغییر دهد. اما حملات تراکتورسازی نتیجه ای نداشت و بازیکنان این تیم موفق به گلزنی نشدند و کار با همین نتیجه پایان یافت.

باخت دیروز تیم محبوب آذربایجان در حالی اتفاق افتاد که تراکتورسازی در سه بازی آخر خود با پرسپولیس به برتری رسیده و به دنبال چهارمین برد متوالی خود برابر این تیم بود.

در پایان این بازی، تراکتور 7 امتیازی ماند و در رتبه دهم جای گرفت و پرسپولیس 4 امتیازی با 3 امتیاز شیرین این بازی، 7 امتیازی شد اما به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به تراکتور در رتبه یازدهم جدول قرار گرفت.

*سابقه بازی‌های دو تیم در لیگ برتر

تیم‌های تراکتورسازی با پرسپولیس سابقه 14 بازی در لیگ برتر مقابل هم را دارند و تیم تراکتورسازی 8 بار و پرسپولیس پنج بار مقابل هم به برتری دست یافتند و تنها یک بازی دو تیم در لیگ برتر با تساوی خاتمه یافته است.

 

*فصل اول لیگ برتر

دور رفت: تراکتورسازی صفر - پرسپولیس 1

دور برگشت: پرسپولیس 2 - تراکتورسازی 1

 

*فصل نهم لیگ برتر

دور رفت: پرسپولیس 2 - تراکتورسازی 1

دور برگشت: تراکتورسازی 1 - پرسپولیس 1

 

*فصل دهم لیگ برتر

دور رفت: پرسپولیس 1 - تراکتورسازی صفر

دور برگشت: تراکتورسازی 1 - پرسپولیس صفر

 

*فصل یازدهم لیگ برتر

دور رفت: پرسپولیس صفر – تراکتورسازی 1

دور برگشت: تراکتورسازی 4- پرسپولیس 1

 

*فصل دوازدهم لیگ برتر

دور رفت: پرسپولیس صفر - تراکتورسازی 1

دور برگشت: تراکتورسازی 3 - پرسپولیس 1

 

*فصل سیزدهم لیگ برتر

دور رفت: پرسپولیس 1- تراکتورسازی صفر

دور برگشت: تراکتورسازی 1- پرسپولیس صفر

 

*فصل چهاردهم لیگ برتر

دور رفت: پرسپولیس 1- تراکتورسازی 3

دور برگشت: تراکتورسازی تبریز 1- پرسپولیس تهران صفر

 

گزارش: هادی علیزاده (اسپورنیوز)

کد امنیتی رفرش
نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ برتر می شود؟(چینش به ترتیب الفبا)

تبليغات در سايت

جدول، نتایج و برنامه لیگ برتر والیبال

عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را وارد کنید

امکانات
129418851351,1761,31119,044108,0012,521,800