عصر ورزش | پایگاه خبری ورزشی

قوی هستیم و کرونا را شکست می دهیم

ads
کد خبر: 806
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 بهمن 1393 - 20:33
نویسنده: admin
تیشه به ریشه فوتبال آذربایجان/مثل باشگاه‌های آماتور مربی عوض كردیم

 

اخبار تراکتورسازی

یادداشت اختصاصی مدیریت سایت پیرامون اخراج رسول خطیبی/

ادامه از بالا/خطیبی از ابتدای حضورش در تراکتورسازی اكثر بازیكنان بومی آذربایجان را از گسترش فولاد و تیم های مختلف به این تیم آورد و هیئت مدیره تراکتورسازی می توانست مهربانانه تر با این مربی بومی برخورد نماید و لااقل بازی با صبای قم را ضرب الاجلی برای ادامه همكاری با خطیبی قرار دهد.

با اینكه تیم خطیبی و شاگردانش پس از قهرمانی نیم فصل در سراشیبی افول البته با شیب ملایم! قرار گرفت اما شرایط تراکتور آنگونه هم غیر آرمانی نبود كه مسئولان باشگاه به سان تیم های باشگاهی آماتور فوتبال چنین عجولانه و با دستپاچگی دست به اخراج سرمربی تیم محبوب آذربایجان بزنند.

همه چیز از بازی با فولاد خوزستان و آن روز سیاه فوتبال آذربایجان شروع شد. بازی كه اگر با برد تراکتور و یا دست كم با تساوی به پایان می رسید شاید امروز شاهد چنین برخوردی با مربی سخت كوش تیم محبوب آذربایجان نبودیم.

اشتباهات مكرر حامد لک كار را به جایی رساند كه خطیبی مجبور شد دست به تعویض بزند و نوشی صوفیانی را وارد بازی نماید. خطیبی به ناچار وارد راهی شد كه برگشت نداشت. لک در لیست سیاه قرار گرفت و به قول بعضی دوستان مغضوب خطیبی شد.

كاش آن اتفاقات بد در آن بازی سیاه به وقوع نمی پیوست و تقدیر به گونه ی دیگری رقم می خورد.

رسول فرگوسن كه هواداران چنین لقبی را به او داده بودند ، مجبور شد دروازه بانی را برای تیمی در نظر بگیرد كه حاشیه امانش را بریده بود. از یک طرف دوستان و از طرف دیگر دشمنان (بدخواهان) تراکتور به خطیبی خرده گرفتند كه حامد لک چنین است و چنان و الا و للاه كه باید در فكر دروازه بان جدید بود.

صحبت ها پیرامون حضور سیدمهدی رحمتی در تراکتورسازی آغاز شد اما در نهایت پیكان با پیوستن این دروازه بان به تراکتور موافقت نكرد. از داخل لیگ هم كس دیگری نبود كه سنگربان قدرتمندی برای تراکتورسازی باشد.

اما در همین حین معلوم نشد از كجا و چگونه ، عیسی اندوی سنگالی سر از تراکتورسازی درآورد!

لک و دلیر بخشیده شدند ، نوشی صوفیانی به گسترش فولاد منتقل شد و عیسی اندوی درون چارچوب تراکتور قرار گرفت.

تراکتور كه تا چندی پیش گلرهای مطمئنی تحویل جامعه فوتبالی داده بود به ناگاه با یک خلاء جدی به نام كمبود دروازه بان مواجه شد.

فروزان ، عقیل اعتمادی و مهدی ثابتی نام هایی بودند كه در عالم دروازه بانی چندان پرآوازه نبودند اما از طريق همین تراکتور به سطح اول فوتبال معرفی شدند و تراکتورسازی برای گلرهای مذكور تبدیل به برندی پرقدرت شد ، كما اینكه كسی چه می دانست روزی همين تراکتورسازی خلاء وجود دروازه بانی مطمئن را حس خواهد كرد.

در سایر خطوط مانند خط دفاعی نیز تراکتور با كمبود مهره روبرو گشت. آسیب دیدگی های متوالی مدافعان ، تیم را از هم پاشاند. خالد شفیعی ، محمد ایرانپوریان ، شهریار شیروند و ... بازیكنانی بودند كه دست خطیبی را در خطوط دفاعی تراکتورسازی بسته بودند و در این میان نباید از اضافه وزن بعضی از بازیكنان نیز به سادگی گذشت. بازیكنانی نظیر حامد لک ، محسن دلیر و چند تن دیگر با افزایش وزن مواجه شده بودند كه معلوم نشد چرا مسئله ای كه به این حد واضح و مبرهن است از نظر كادرفنی تراکتورسازی مورد غفلت واقع شده بود.

هر چه از خط حمله تراکتورسازی گفته باشیم كم گفته ایم. خط حمله ای كه لقب خط آتش لیگ برتر را یدک می كشید و تا قبل از انجام بازی قبلی تراکتورسازی با پدیده بیشترین تعداد گل زده لیگ برتر را به خود اختصاص داده بود. این خط آتش نیز به شدت مرهون و وام دار حضور رسول خطیبی در تراکتورسازی است.

خط میانی هم كه به مدد حضور مهدی كیانی پرتجربه و متعصب روزهای سختی را پشت سرگذاشت و با پیوستن ستاره بی چون و چرای ایران در جام ملت های آسیا (تیموریان) روی نظم ، آرامش و تمركز به خود دید و اثرات این انضباط در میانه میدان در آینده بیشتر به چشم خواهد خورد.

در این روزهای آخر هم خطیبی نشان داد كسی نیست كه پا پس بكشد و با دعوت از هواداران تراکتور خواست تا با حمایت آنان ، تیمش رو به جلو بازی كند اما معلوم نبود چه بر سر تراكتور پر شور و با نشاط و منظم آمده بود كه بازیكنان نای گلزنی نداشتند و دقت و تمركز لازم در زدن توپ های آخر را از دست داده بودند.

انصافاً هواداران تراکتورسازی هم به ندای خطیبی لبیک گفتند و اكثر سكوهای یادگار امام تبریز را در هوای سرد و طاقت فرسای آذربایجان پر كردند.

دو سه روز به بازی تراکتورسازی با پدیده مانده بود كه مدیرعامل جدید تراکتورسازی پس از كش و قوس های فراوان (جلسات امروز ، فردا ، در تبریز ، در تهران و ...) بالاخره انتخاب شد. سعید عباسی كه پیش از این سرپرست بود ، مدیرعامل جدید باشگاه شد. البته مجالی در این مقال برای بررسی چرایی طولانی شدن روند انتخاب مدیرعامل وجود ندارد.

اما مصاحبه جنجالی خطیبی بعد از این انتخاب نشان داد كه رابطه سرمربی تراکتورسازی با مدیرعامل جدید چندان هم حسنه نیست. خطیبی گفته بود: از قبل هم مشخص بود كه عباسی مدیرعامل تراکتور می شود.

بعد از انجام این مصاحبه تقریباً مشخص شد كه رفتار مسئولان باشگاه با خطیبی چگونه است و این امر زمانی بیشتر رنگ واقعیت به خود گرفت كه هم هیئت مدیره و هم مدیرعامل جدید تراکتورسازی پس از باخت مقابل پدیده ، اولتیماتوم های متوالی به خطیبی دادند و كار به جایی كشید كه عباسی از طریق شهریاری از خطیبی خواست تا استعفا بدهد و در مقابل خطیبی هم نپذیرفت و مدعی شد اگر هیئت مدیره از بنده رضایت ندارند اخراجم كنند و بنده تمایلی به استعفا ندارم.

توضیح ضروری: همانگونه كه همگی می دانید دادن استعفا بدین معنیست كه شخص استعفادهنده با نگارش استعفانامه قبول می نماید كه تمام ماوقع و هر آنچه كه موجب عدم موفقیت یک مجموعه بوده به عهده خود اوست.

حال در آستانه بازی با صبای قم ، تیمی كه هفته گذشته به نفت مسجدسلیمان در آستانه سقوط باخت و با مصدومیت تعدادی از بازیكنانش به مصاف تراکتور خواهد رفت ، رسول خطیبی از تیم اخراج شد و چنانچه تراکتورسازی با این بازیكنان در مقابل صبای قم و یا نبردهای آتی لیگ برتر نتیجه بگیرد قطعاً و بلاشک تأثیر خطیبی را در سایه این موفقیت ها باید مؤثر دانست.

جالب تر و خنده دارتر اینكه بعضی مسئولان باشگاه تراکتورسازی پس از اخراج خطیبی اعلام كردند كه از قبل مربی جدید تراکتورسازی را انتخاب كرده اند و سرمربی جدید از دو فاكتور محبوبیت و كارنامه درخشان برخوردار است. مسئله ای كه فقط در لیگ غیرحرفه ای ایران جامه عمل می پوشد.

در پایان از رسول خطیبی كه فشار فوق العاده ای در این مدت متحمل شد (و لاغری و كاهش وزن شدید وی كه در مقایسه عكس های كنونی با تصاویر قبلی اش مؤید این مطلب است) كمال تشكر و سپاس را داریم و به این مربی كاربلد و صبور ، جانانه خسته نباشید می گوییم.

خطیبی همان كسی بود كه به بازیكنان خاطی تراکتورسازی ، فرصت جبران اشتباهاتشان را داد اما خود فرصت جبران نیافت.

پایان/

 

نویسنده: هادی علیزاده(مدیر اسپورنیوز)

 

اخبار تراکتورسازی/

کد امنیتی رفرش

این نظر توسط قاسم تراختورچی در تاریخ 1393/11/19 و 23:50 دقیقه ارسال شده است

ای بالانشینای تیم جنابان کریمیان وغزنیویان وعباسیان .امثال شماها.
هوادار دور از جان خر نیس که سوارشون بشین.
از نظمی حمایت نشد تا جبرا استعفا بده.طی این مدت که تیم تو صدر بود تیم مدیرعامل نداشت.
بعد جناب عباسی اومد وتیر خلاصو زد.حالا هم با آوردن نام های امثال تونی می خوان دهن هوادارو ببندن


نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ برتر می شود؟(چینش به ترتیب الفبا)

تبليغات در سايت

جدول، نتایج و برنامه لیگ برتر والیبال

عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را وارد کنید


امکانات
129418858521,23213,55532,63957,1432,470,942