عصر ورزش | پایگاه خبری ورزشی

قوی هستیم و کرونا را شکست می دهیم

ads
کد خبر: 503
تاریخ انتشار: جمعه 07 آذر 1393 - 18:48
نویسنده: admin

تراکتور و شکم سیری/قهرمانی نیم فصل مثل چیپس و پفک اشتهای کاذب می آوردبازی های مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی باشگاه های ایران به پایان رسید اما نتایج بازی های این مرحله نكات مهمی را هم به كادر فنی و هم به طرفداران تیم های مطرح فوتبال باشگاهی نظیر تراكتورسازی تبریز یادآور شد. تیمی كه قهرمان نیم فصل اول لیگ برتر شده بود و به زعم اینكه تا پایان فصل نیز قهرمان خواهد ماند بی خیال جام حذفی شد و بازی مأیوس كننده و كسالت باری را برابر پدیده مشهد به نمایش گذاشت.

 

اخبار تراكتورسازی

تراکتور و شکم سیری/قهرمانی نیم فصل مثل چیپس و پفک اشتهای کاذب می آورد

بازی های شكم سیرانه ای كه اگر در لیگ قهرمانان آسیا به همین منوال ارائه گردد در مرحله گروهی و دور رفت رقابت ها ، درب خروج لیگ قهرمانان آسیا را به تراكتورسازی نشان خواهد داد. هر چند در این مرحله از جام حذفی ، استقلال تهران نیز برابر ذوب آهن اصفهان مغلوب و از گردونه رقابت ها حذف شد اما باید این نكته را هم یادآور شد كه استقلال ، استقلال است و اگر در هفته های آخر قرار بر این باشد كه شرایط را برای قهرمانی یكی از مدعیان فراهم كنند ، آن یک تیم قطعاً تراكتورسازی نخواهد بود.

مسأله ای كه نفت تهران به خوبی متوجه شد و علی رغم اینكه در رتبه دوم لیگ برتر و در كورس قهرمانی قرار داشت بازی خوبی را به نمایش گذاشته و در برابر صنعت ساری به پیروزی دست یافت.

پرسپولیس تهران ، پدیده مشهد و ذوب آهن اصفهان هم تقریباً شرایط یكسانی در لیگ برتر برایشان قابل تصور است بنابراین ، این سه تیم هم با اینكه نیم نگاهی به جدول لیگ برتر داشتند سعی كردند به هر نحوی شده خود را به مرحله نیمه نهایی جام حذفی برسانند و گل گهر سیرجان هم با اینكه تا دقایق پایانی وقت های اضافه جان پرسپولیس را به لبش رسانده بود اما دروازه بانی سوشا مكانی در ضربات پنالتی بود كه پرسپولیس را به جمع 4 تیم برتر نیمه نهایی جام حذفی فرستاد.

البته همین پارسال زمانیكه تراكتورسازی تبریز حس كرد شرایط برای قهرمانی این تیم در لیگ برتر دور سیزدهم مهیا نیست ، تمركز خود را معطوف به جام حذفی كرد و خوشبختانه قهرمان جام حذفی نیز شد.

اما تراكتورسازی پارسال و تراكتورسازی امسال تفاوت های زیادی با هم دارند. تراكتور پارسال با اینكه ستاره (شبه ستاره های سریع الافول) كم نداشت نتوانست جز با جام حذفی انتظارات هواداران پرشورش را برآورده سازد و میانگین سنی تراكتور پارسال هم به مراتب بالا بود. تراكتور جوان امسال كه تک به تک بازیكنانش ستاره ای برای این تیم مردمی به حساب می آیند و شاكله بی چون و چرای  این تیم را اكثراً بازیكنان بومی تشكیل داده اند و شاخص بومی گرایی هم در تراكتورسازی بالاست ، با اینكه قهرمان نیم فصل اول لیگ برتر شد و تفاضل گلهایش از بقیه ی تیم ها بالاتر بود اما كسب 28 امتیاز از 15 بازی (1/86 امتیاز به ازای هر بازی) چیزی نبود كه هواداران به آن افتخار كنند.

البته اولین حضور سرمربی بومی برای تراكتورسازی (رسول خطیبی) فرصت مغتنمی است و باید آْن را به فال نیک گرفت اما بایستی این حق را برای هواداران پرشور و بی نظیر تراكتور هم متصور بود كه آنها چیزی جز برد قاطع برای تیمشان نمی خواهند و حالا كه مربیشان بومی است این انتظارات مضاعف می گردد چون چنین مربی ای قاعدتاً حرف دل هواداران را به خوبی می فهمد تا یک مربی غیربومی ایرانی و یا خارجی.

مدیران باشگاه تراكتورسازی نیز به هر نحوی از عنها بایستی تمام شرایط نرم افزاری و سخت افزاری را برای رسول خطیبی و كادرفنی و بازیكنان تراكتورسازی فراهم آورند تا هم به صورت حقیقی به حرفه ای گری پرداخته و هم در پایان فصل شاهد گلایه های كادرفنی مبنی بر اینكه شرایط مناسب برای قهرمانی تراكتورسازی مهیا نبود! نباشیم.

برای نمونه ، بعد از بازی جام حذفی برابر پدیده مشهد و حذف از جام ، رسول خطیبی در یک مصاحبه خبری مدعی شده بود كه نظمی (مدیرعامل باشگاه تراكتورسازی) حق و حقوق مشاورانش را نپرداخته است. ادعایی كه اگر واقعیت داشته باشد با رعایت اصول حرفه ای فوتبال (از سوی مدیرعامل و هیئت مدیره باشگاه) منافات دارد.

ضمناً شایان ذكر است استقبال كم هواداران تراكتور در یادگار امام تبریز نیز شاید این شبهه را در خاطر كادرفنی و بازیكنان ایجاد كند كه جام حذفی برای طرفداران تراكتور كم اهمیت یابی اهمیت است! در صورتی كه عوامل مختلفی مثل روز و ساعت نامناسب بازی ، برودت هوا ، امكانات فوق العاده ضعیف برای ایاب و ذهاب تماشاگران ، عدم وجود سالن های غذاخوری و سلف سرویس ، عدم وجود سیستم های گرمایشی در ورزشگاه یادگار امام تبریز و ... در استقبال كم هواداران از این بازی و بسیاری از بازی هایی كه شاهد حضور كم هواداران در استادیوم هستیم دخیل بوده اند.

افتخارات منچستریونایتد با الكس فرگوسنبد نیست در این میان مروری بر افتخارات منچستریونایتد با الكس فرگوسن داشته باشیم سرمربی ایكه نه خود در منچستریونایتد از روی شكم سیری مربیگری كرد و نه به بازیكنان اجازه داد این خصیصه را به خود بگیرند. تیمی كه همیشه تشنه قهرمانی بود. قهرمانی های پیاپی و راه اندازی ویترینی از افتخارات متعدد هیچ گاه این تیم مطرح فوتبال جزیره و اروپا را به كم كاری و یا بسنده كردن به فتح یک جام وادار نكرد.

گوشه ای از افتخارات منچستریونایتد فقط و فقط با الكس فرگوسن:

1- قهرمانی جام حذفی انگلستان در سال ۱۹۹۰

2- قهرمانی جام در جام اروپا ۱۹۹۱

3- قهرمانی سوپر جام اروپا در سال ۱۹۹۱

4- قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۱۹۹۳

5- قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۱۹۹۴

6- قهرمانی جام حذفی انگلستان در سال ۱۹۹۲

7- قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۱۹۹۶

8- قهرمانی جام خیریه انگلستان در سال ۱۹۹۶

9- قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۱۹۹۷

10- قهرمانی جام خیریه انگلستان در سال ۱۹۹۷

11- قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۱۹۹۹

12- قهرمانی جام حذفی انگلستان در سال ۱۹۹۹

13- قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا در سال ۱۹۹۹

14- قهرمانی جام بین قاره ای در سال ۱۹۹۹

15- قهرمانی لیگ برتر در سال ۲۰۰۰

16- قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۲۰۰۱

17- قهرمانی لیگ برتر در سال ۲۰۰۳

18- قهرمانی جام حذفی در سال ۲۰۰۴

19- قهرمانی جام اتحادیه انگلستان در سال ۲۰۰۶

20- قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۲۰۰۷

21- قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۲۰۰۸

22- قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۰۸

23- قهرمانی جام باشگاه های جهان در سال ۲۰۰۸

24- قهرمانی جام اتحادیه انگلستان در سال ۲۰۰۹

25- قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۲۰۰۹

26- قهرمانی جام اتحادیه انگلستان در سال ۲۰۱۰

27- قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۲۰۱۱

28- قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال ۲۰۱۳

ویترین افتخارات منچستریونایتد

دیسیپلین كاری مسئولان باشگاه منچستریونایتد نظیر فراهم آوردن امكانات كه یكی از عوامل موفقیت مدیر این باشگاه بوده ، دانش فراوان و به روز الكس فرگوسن و تبعیت بی چون و چرای بازیكنان از این مربی و ثبات در كادرفنی منچستریونایتد (23 سال) ، 28 عنوان قهرمانی را طی سال های 1990 تا 2013 برای سرخ پوشان منچستر به همراه داشته است. ثباتی كه در لیگ برتر ایران به طور میانگین به یک فصل كامل هم نمی رسد كه شاید از تبعات فوتبال عربی و حاشیه خلیج فارس بر فوتبال ایران بوده باشد.

در پایان هم باید خاطر نشان شویم ، قهرمانی نیم فصل عنوان دهن پركنی نیست كه جارش بزنیم یا به آن افتخار كرده و مایه مباهات باشگاه تراكتورسازی بدانیم. زمانی می توانیم قهرمانی را به رخ حریفان كشیده و به اصطلاح برایشان كری بخوانیم كه در پایان فصل بتوانیم با حول و قوه ی الهی جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر ببریم.

تا آن روز كارهای نكرده ی زیادی داریم كه باید انجام دهیم و حرف های نگفته ای كه جز با قهرمانی پایان فصل تراكتورسازی ، گفتنشان میسر نخواهد بود.

به امید قهرمانی تراكتورسازی در لیگ برتر چهاردهم ... 

 

منبع و نویسنده: هادی علیزاده/مدیر سایت خبری اسپورنیوز

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

این نظر توسط اراز در تاریخ 8 سال پیش و 12:26 دقیقه ارسال شده است

استقلال و تراختور بازیکناش کاملا بی انگیزه هستن و احترامی به هوادارانش نمیزارن تا خوب بازی کنن


نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ برتر می شود؟(چینش به ترتیب الفبا)

تبليغات در سايت

جدول، نتایج و برنامه لیگ برتر والیبال

عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را وارد کنید


امکانات
129318851282461287,84095,3062,259,657