عصر ورزش | پایگاه خبری ورزشی

قوی هستیم و کرونا را شکست می دهیم

ads
کد خبر: 410
تاریخ انتشار: شنبه 17 آبان 1393 - 20:13
نویسنده: admin

تراكتور صدرنشين ليگ برتراين روزها در فوتبال ايران و به خصوص تبريز حرف و سخن از تيم صدرنشين ليگ برتر زياد به گوش مي خورد. تراكتورسازي تبريز با رسول خطيبي يكي از بهترين فصول خود در ليگ برتر و البته دوره مربيگري اين مربي را به تصوير كشيده است و پربيراه نمي نمايد كه او و تيمش را براي اين كيفيت مورد تحسين قرار دهيم. اما در كنار تحسيني كه بايد براي خطيبي و جوانان غالباً بومي اش بيان داشت ...

 

اخبار تراكتورسازي

اما در كنار تحسيني كه بايد براي خطيبي و جوانان غالباً بومي اش بيان داشت نبايستي از مقوله انتقادي و ارائه نكاتي كه مي تواند به او در ادامه راه كمك كند بي تفاوت گذشت؟ اساساً براي چنين شرايطي بايد انتقاد داشت و البته براي آن نيز راهكار ارائه كرد يا اين كه آنچه به عنوان پيش بيني از اتفاقات آينده به ذهن مي رسد را از طريق يك رسانه به سمع و نظر مربيان و صد البته هواداران تراكتور رسانيد.

در مورد تراكتورسازي بحث فني نيازمند نوشته اي مجزاست و در اين مطلب سعي داريم تا نكاتي را كه مي تواند بر روي كار اين تيم تاثيرات بسزايي داشته باشد را بيان كنيم.

نخستين مورد به احتراز از حواشي مربوط مي شود ، اين نكته واضح است كه هر تيم پرطرفداري كه به صدر جدول راه يابد خواه ناخواه از سوي رقيبان يك تهديد جدي به شمار آمده و اين تيم ها با دست زدن به حواشي و ايجاد شرايطي منفي قصد تضعيف تيم صدر جدول را داشته باشند!

تراكتور هم اكنون نظير نفر اول دوي ماراتوني را مي نمايد كه پشت سر خود صداي نفس ها و گام چند نفر(چند تيم) را احساس مي كند و تازه از گوشه و اطراف نيز حرفهاي متفاوتي به اين نفر نخست زده مي شود كه دقيقاً روي همين مقوله زوم كرده و مي خواهيم بنويسيم كه خطيبي بايد راه ورود حواشي به تيمش را مسدود نموده و در اين ميان نيز خود از ايجاد حاشيه جداً اجتناب نمايد.

يكي از اين موارد داستان تيم ملي است كه با نزديك شدن به زمان برگزاري بازي دوستانه و اردوي تداركاتي اين تيم و احتمال عدم دعوت از بازيكنان تراكتورسازي مي تواند بار ديگر بروز نمايد؟ معتقديم كه خطيبي چند بار اعتراض در مورد ليست تيم ملي را به صورت جدي رسانه اي كرده و حالا صحيح نيست كه او بار ديگر به اين موضوع پرداخته و نوعي اشتغال فكري يا ناراحتي براي بازيكنانش را رقم بزند!

او دفاع تمام قدي از بازيكنانش در قبال عدم دعوت به تيم ملي داشت و مواضعش نيز بعيد است در كوتاه مدت تغييري بكند لذا بايد بحث دعوت به تيم ملي را تمام كنيم ، آن را به سليقه سرمربي تيم ملي واگذار نمائيم و اين جمله را بيان كنيم كه خود خطيبي نيز در ورود به تراكتور محق بود تا بازيكناني را كه  مورد دلخواهش نبودند كنار بگذارد.

دومين مورد به دوري از غرور برمي گردد ،‌ در اين خصوص سخن زيادي نمي نويسيم! چرا كه خود خطيبي بعد از برد راحت و مقتدرانه در جام حذفي و غروري كه گرفتار خود و او بازيكنانش شده بود به ميدان بازي با پيكان رفت و شكستي را پذيرا شد كه شايد تا پايان فصل براي آنها يك چراغ روشن جهت ادامه راه باشد. غرور بايد از تشكيلات تيم تراكتور بيرون ريخته شود تا آنها در برابر رقبا بيش از توانايي تيم مقابل ، گرفتار اين مورد پنهان اما قوي تر از رقيبان نشوند.

اما سومين مورد يك مشكل سخت افزاري جبري است كه بايد براي آن برنامه ريزي مشخص و آني صورت گيرد تا تيم در شرايطي كه اشاره آن مي رود دچار ضعف و ناهماهنگي نشود.

قضيه را اگر خاطرتان باشد يك بار در سال 84 ارنست ميدن دورپ مربي آلماني آن زمان تراكتور بيان داشت. او گفت كه تيم تراكتور به دليل استفاده از بازيكنان غير بومي و در شرايط جوي سرد و نامناسب اين منطقه تمرينات منظمي را انجام نمي دهد و اين موضوع يكي از دلايل افت تراكتور در نيم فصل دوم مي باشد و باقي قضايا كه برخي از مربيان بعدي نيز به صورت گذرا به آن پرداخته اند.

شرايط جوي آذربايجان به لحاظ قرار داشتن در منطقه كوهستاني سرد و خشك بوده و با توجه به بارش نزولات آسماني چنين وضعي منجر به نامساعد شدن زمين هاي تمريني را فراهم مي آورد ، اين وضعيت جبر آب و هوايي تبريز است و براي آن كاري نمي توان كرد اما تمهيداتي جهت مقابله با آن لازم مي نمايد.

در اين خصوص طبيعي است كه بايد امكان حفظ و نگهداري چمن با پوششي مناسب براي ايام سرد و پر بارش محقق گردد تا تيم از تمرينات روزانه اش فاصله نگيرد.

تراكتور طي سالهاي اخير با روندي كه در كيفيت كارش طي نيم فصل دوم بر جاي گذاشته علناً  و عملاً چنين وضعيتي  را به اثبات رسانده و از اين رهگذر شايد لازم باشد تا تمهيدات لازم براي اين مهم از سوي باشگاه انديشيده شود.

برگزاري اردو در مناطق گرمسير ،‌ تهيه كاور بر روي زمين چمن تمريني ،‌ داشتن تايم در سالن سرپوشيده ، امكان اجاره دو زمين و آماده سازي متناوب آنها يعني يك روز تمرين در يك ميدان و روز دوم انجام تمرين در زمين ديگر و البته برنامه بدنسازي و آمادگي جسماني تيم براي فصل سرد و پربارش از جمله مواردي است كه بايد براي چند ماه باقيمانده در نظر گرفته شود تا تيم از محل نبود مكان تمريني گرفتار بيماري فني برهم خوردن شرايط تمريني و تاثيرگذاري َآن بر روند آمادگي جهت حضور در ميادين و رقابت هاي آتي نشود.

در اين ميان قطعاً كادر فني تيم تراكتور براي مواردي كه نوشتيم پيش بيني هايي را صورت داده  كه در اين صورت از مسئولين استاني و روساي باشگاه مي خواهيم تا شرايط مالي و همكاري هاي لازم در خصوص تهيه ملزومات و تخصيص يك زمين تمريني را در دستور كار خود قرار دهند تا از اين محل حمايتي كه از مسئولين و مديران باشگاه انتظار مي رود محقق شود.

به اميد آن روز ...

 


منبع: اروم آنلاين

 

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ برتر می شود؟(چینش به ترتیب الفبا)

تبليغات در سايت

جدول، نتایج و برنامه لیگ برتر والیبال

عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را وارد کنید


امکانات
1293188571385462029,6862,282,995