عصر ورزش | پایگاه خبری ورزشی

قوی هستیم و کرونا را شکست می دهیم

ads
کد خبر: 400
تاریخ انتشار: چهارشنبه 14 آبان 1393 - 22:58
نویسنده: admin

 

اخبار ليگ برتر/اخبار تراكتور و اخبار گسترش فولاد

نگاهی گذرا به این بازی ها می اندازیم:

تراکتورسازی استقلال؛ فینال زودرس
یک فینال تمام عیار قبل از دربی پایتخت را می توانید در تبریز شاهد باشید. جایی که قرمزپوشان تبریزی و صدرنشین میهمان آبی پوشان تهران هستند. تراکتورسازی اگر در این بازی خانگی سه امتیاز را بگیرد در آنصورت یک قدم تا قهرمانی نیم فصل فاصله خواهد داشت اما استقلال هم در آستانه دربی نمی خواهد بازنده این فینال تماشایی باشد.

قلعه نویی می داند در صورت پیروزی در تبریز با یک تیر دونشان زده هم فاصله اش را با تراکتورسازی صدرنشین به یک امتیاز کاهش می دهد و 26 امتیازی می شود و هم تیمش با روحیه برای دربی پایتخت آماده خواهد شد.

هرچند قبل از دربی تیم ملی یک بازی دوستانه با کره جنوبی خواهد داشت و حضور ملی پوشان استقلال در آن دیدار، بزرگترین دغدغه قلعه نویی قبل از دربی خواهد بود.

از سویی دیگر 6 بازیکن استقلال دو اخطاره و در آستانه محرومیت از دربی هستند. امید ابراهیمی، امیرحسین صادقی، آندرانیک تیموریان، جاسم کرار، هاشم بیک زاده و محمدرضا خرسندنیا بازیکنان دو اخطاره استقلال هستند و ممکن است بخواهند محتاط بازی کنند تا دربی را از دست ندهند.

همچنين آندرانیک تیموریان هافبک ملی پوش هم ساز جدایی کوک کرده و هفته قبل هم در ترکیب اصلی تیمش مقابل صبا قرار نداشت.

نقطه قوت تراکتورسازی در این مسابقه به جز خط حمله قدرتمند و زهردار ، هواداران پرشور ، آتشين و پرشمارش روی سکوها هستند. تماشاگرانی که یکدل و یکصدا قرمزپوشان تبریزی را تشویق می کنند تا تیم شان برای شکست استقلال بیشتر تلاش کند.

ادینهوی9  گله برترین گلزن لیگ برتر فوتبال تا اینجای کار است اما در استقلال تهران هم سجاد شهباززاده با 7 گل یک مهاجم خطرناک است هرچند محسن دلیر تراکتورسازی هم همین قدر گل زده است. حساس ترین بازی هفته بدون اغراق در تبریز برگزار می شود مسابقه ای که شاید تکلیف قهرمان نیم فصل را هم روشن کند.

سپاهان - نفت مسجد سلیمان؛ جدال نابرابر
این مسابقه نبردی نابرابر در نصف جهان است. سپاهان تیمی پرمهره و با امکانات است اما نفت در این فصل به لیگ برتر آمده و با مسعود رضائیان مدیرعامل باسابقه و خوش نامش به همراه بهروز مکوندی سرمربی بومی این تیم تلاش می کنند نفت را در لیگ برتر نگه دارند اما سپاهان می خواهد در کورس قهرمانی باشد.

بنابراین شاگردان حسین فرکی خود را برای یک برد خانگی آماده می کنند و می دانند که باید مقابل تیم پانزدهم جدول که چند بازیکن مصدوم هم دارد به پیروزی برسند و مساوی هم برای آنها باخت محسوب می شود.

راه آهن - پیکان؛ شام آخر ابراهیم زاده
بازیکنان راه آهن بعد از پیروزی مقابل سایپا در شرایط مناسب روحی و روانی قرار دارند و برای دومین برد متوالی مقابل پیکان آماده می شوند. پیکانی که مدیرعاملش بعد از باخت به پرسپولیس استعفا کرد تا محمود شیعی مدیرعامل سابق جانشینش شود.

البته این تنها تغییر در پیکان نبود و رئیس هیات مدیره بعد از باخت به پرسپولیس به طور تلویحی اعلام کرد که بازی با راه آهن آخرین فرصت منصور ابراهیم زاده سرمربی پیکان خواهد بود و حتی از علاقه اش به علی دایی هم سخن گفت!

بنابراین اگر حمید استیلی در این بازی خانگی بتواند سه امتیاز را بگیرد شاید به طور غیرمستقیم زمینه ساز بازگشت علی دایی به لیگ برتر شود! از نظر فنی هر دو تیم شرایط یکسانی دارند فقط پیکان به لطف تفاضل گل بهتر یک پله بالاتر از راه آهن 15 امتیازی است و در رده دهم قرار گرفته، نکته جالب دیگر این مسابقه تقابل بدترین خط حمله با بدترین خط دفاع لیگ است. پیکان تنها 6 گل زده و راه آهن 21 گل خورده دارد.

پرسپولیس گسترش فولاد تبریز؛ قرمزپوشان به دنبال ششمین برد محال!
سرخپوشان هفته گذشته سه امتیاز از پیکان گرفتند تا وضعیت خود را در جدول سامان بدهند و به رده هشتم صعود کنند و اختلاف امتیازی شان با استقلال، رقیب سنتی شان به 5 امتیاز برسد.

البته سرخپوشان 5 پله هم پایین تر از آبی پوشان قرار دارند با این حال اگر پرسپولیس از گسترش سه امتیاز بگیرد و استقلال در تبریز سه امتیاز به تراکتورسازی بدهد در آنصورت ممکن است پیش از دربی اختلاف قرمز و آبی لیگ به 2 امتیاز برسد که در آنصورت حساسیت دربی دوچندان خواهد شد.

گسترش فولاد بعد از آمدن فراز کمالوند هنوز رنگ برد را به خود ندیده و کمالوند در رویای اولین برد خود در لیگ برتر با تیمش راهی تهران شده اما کار بسیار دشواری دارد.آبی پوشان تبریزی می دانند که شکست دادن قرمزپوشان تهرانی در ورزشگاه آزادی کار آسانی نیست. حتی اگر پرسپولیس با بازیکن حاشیه سازش پیام صادقیان مشکل داشته باشد.

البته دو اخطاره بودن 5 بازیکن پرسپولیس شاید امتیازی برای گسترش محسوب شود. محمد نوری، محمد خانزاده، حمید علی عسگر، علیرضا نورمحمدی و محسن بنگر در آستانه محرومیت از دربی هستند و اگر از داور کارت زرد بگیرند دربی را از دست خواهند داد. بنابراین احتمال دارد آنها محتاط بازی کنند.

به هر حال اگر حمید درخشان سه امتیاز از گسترش بگیرد مدیران گسترش بیش از گذشته از تغییر کادر فنی خود پشیمان خواهند شد اما اگر فراز کمالوند بتواند پرسپولیس را متوقف کند هم به تیم خودش کمک کرده و هم به آبی پوشان تهرانی در آستانه دربی روحیه بهتری داده است. با این حال سرخپوشان تهرانی به دنبال ششمین برد خود در آستانه دربی هستند و ایستادگی مقابل ارتش سرخ کار دشواری است.

پدیده مشهد- فولاد؛ نبرد مربیان آلمان و کروات
پدیده برای جبران شکست هفته گذشته مقابل نفت تلاش می کند و فولاد برای هم امتیاز شدن با تراکتورسازی صدرنشین، بنابراین هر دو تیم برد می خواهند و مساوی به مذاق سرمربیان دو تیم خوش نمی آید. اسکوچیچ توانست در فولادی که چند مهره تاثیرگذارش را به خاطرمشکلات سربازی از دست داده یک مدعی تمام عیار بسازد و مرزبان و هسلر آلمانی هم در پدیده بد نتیجه نگرفته اند. جدال مربیانی از آلمان با اسکوچیچ کروات هم دیدنی خواهد بود.

استقلال خوزستان- سایپا؛ دو تیم به دنبال برد
آبی های خوزستان اگر می خواهند از رده دوازدهم پایین تر نروند باید در این دیدار خانگی پیروز شوند و نارنجی پوشان کرجی هم که بعد از شکست خانگی مقابل راه آهن تا رده هفتم سقوط کرده اند و می خواهند دوباره سیرصعودی خود را در جدول ادامه بدهند.

سایپا در هفته ای که گذشت با مسئولان ورزش استان البرز دچار چالش شد و حتی مدیران این استان از وضعیت حضور سایپا در ورزش کرج انتقاد کردند مساله ای که با سکوت مدیران باشگاه همراه شد با این حال این تیم تهرانی - کرجی برای گرفتن امتیاز راهی اهواز می شود و عبدالله ویسی هم نمی خواهد دومین باخت متوالی تیمش را شاهد باشد.

صبای قم - نفت تهران؛ نبرد مربیان استقلالی
جدال تیم های پنجم و ششم جدول لیگ می تواند از نظر تاکتیکی دیدنی باشد. نفت شانس صعود تا رده سوم جدول را هم در این هفته دارد به شرطی که استقلال در تبریز بازنده شود بنابراین علیرضا منصوریان شاگردانش را با انگیزه ای مضاعف به میدان می فرستد تا شاید بتواند جانشین امیر قلعه نویی در جدول لیگ شود. صمد مرفاوی هم نمی خواهد در این دیدار خانگی بازنده شود. او هم یک استقلالی قدیمی است و نبرد مربیان استقلالی هم در نوع خود جالب است.

ملوان - ذوب آهن؛ نبرد ناکامان
مویسیلوویچ هم از زمانی که جانشین نصرت ایراندوست در ملوان شده هنوز پیروزی برای تیمش به دست نیاورده است و او و مجید صالح اگر می خواهند در بندرانزلی محبوب شوند باید تیم ملوان را در لیگ برتر حفظ کنند و اولین گام هم برای جدایی از انتهای  جدول می تواند پیروزی مقابل ذوب آهن باشد. ذوب آهنی که با یحیی گل محمدی نتایج مورد انتظار را نگرفته است. ملوان به فکر فرار از قعر نشینی است و گل محمدی همچنان مشتاق کار با ذوب آهن و جبران ناکامی بنابراین باید در این مسابقه پیروز شود وگرنه در آستانه نیم فصل احتمال تغییر و تحول در کادرفنی این تیم کم نخواهد بود.

برنامه هفته چهاردهم لیگ برتر:
پنجشنبه 15/8/93
راه آهن ـ پیکان تهران-ساعت 15:15-تختی
پرسپولیس - گسترش فولاد تبریز ـ ساعت 16:30-آزادی
سپاهان - نفت مسجد سلیمان ـ ساعت 15:15-فولاد شهر

جمعه 16/8/93
ملوان بندرانزلی ـ ذوب آهن-ساعت 15:15-تختی انزلی
تراکتورسازی تبریز ـ استقلال-ساعت 16:30-یادگار امام تبریز
استقلال خوزستان ـ سایپای البرز-ساعت 15:15-غدیر اهواز
پدیده خراسان - فولاد خوزستان -ساعت 14:30-ثامن مشهد
صبای قم ـ نفت تهران-ساعت 15:30-یادگار امام قم

کد امنیتی رفرش

این نظر توسط Mohammad در تاریخ 1393/08/15 و 8:57 دقیقه ارسال شده است

به نظر من انصاف نیست بازی تراکتور و استقلال فینال زود رس اعلام شود
چون استقلال سخصیت تیمی ندارد و روز به روز ضعیفتر میشود و این امتیاز ها هم با اما و اگر ها به دست آمده برای مثال بازی استقللال و ملوان را به یاد بیارید
تیم هایی که در کورس قهرمانی هستند تراکتور،فولاد،سپاهان و نفت هستند و اگر از مافیا بازی امیرخان قلعه نوعی بگذریم استقلال آخر فصل نمیتواند رتبه ای بهتر از پنجمی گیر بیاورد
پاسخ : احسنت
نظر شما كاملا متين است.
ياشاسين محمد قارداش


نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ برتر می شود؟(چینش به ترتیب الفبا)

تبليغات در سايت

جدول، نتایج و برنامه لیگ برتر والیبال

عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را وارد کنید


امکانات
129418857081,23213,41132,49556,9992,470,798