عصر ورزش | پایگاه خبری ورزشی

قوی هستیم و کرونا را شکست می دهیم

ads
کد خبر: 340
تاریخ انتشار: پنجشنبه 12 دي 1392 - 18:17
نویسنده: admin

بیانیه مجید جلالی سرمربی تراکتورسازیسرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز تاکید کرد که پس از بازی روز شنبه آینده با فجرسپاسی از این تیم جدا خواهد شد. مجید جلالی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد پس از بازی با فجر از تراکتورسازی می‌رود. متن کامل بیانیه سرمربی تراکتورسازی در ادامه مطلب ...

به گزارش اسپور نیوز در بیانیه مجید جلالی آمده است:

روز گذشته مواجه شدم با صحبت های بسیار چالش برانگیز سخنگوی هیئت مدیره باشگاه تراکتورسازی. البته قبل از این نیز چندین بار این صحبت‌ها از طرف ایشان انجام شده بود اما هربار با صبوری و تنها به خاطر احترام به منافع باشگاه و اینکه در روند پیشرفت تیم خللی به وجود نیاید، پاسخی ندادم؛ اما حالا مجبورم به منظور روشن شدن برخی مسائل، مواردی را مطرح کنم.

ابتدا سؤالی دارم؛ آیا با در نظر گرفتن شرایط حساس و موجود تیم، چنین موضع گیری‌ها و سخنانی می‌تواند به تراکتورسازی کمک کند؟ یا اینکه حتی اگر اینها حرف‌هایی خارج از مجموعه باشد، نباید با آن مقابله کرد؟

آقای دلفکار! من تا به حال با شما نشست یا جلسه ای نداشته ام و آنطور که آقای زینی زاده می گوید، هیئت مدیره اطلاعات تیم را از بازیکنان و مدیرعامل می گیرد. بنابراین بهتر است به جای این مصاحبه های غیرسازنده، کمی هم از مدیریت فوتبال اطلاعات به دست می آورید.

چون مدیریت فوتبال می‌گوید برای انتخاب یک سرمربی، ابتدا باید تحقیقات جامعی انجام شود و پس از آن اقدام به جذب مربی موردنظر برای باشگاه کرد. در حالی که شما و باشگاه، از هفته دوم به سرمربی خود اولتیماتوم دادید. آیا بهتر نبود این اولتیماتوم را به خودتان می دادید که تنها بعد از دو هفته برای سرمربی منتخب‌تان آزار و چالش ایجاد کردید؟ البته اگر مربی را شما انتخاب نکرده‌اید که بهتر است سکوت کنید تا تیم بتواند کار خود را انجام بدهد.

ساده‌ترین اصول مدیریتی فوتبال می‌گوید وقتی مربی را برای هدایت تیم‌تان انتخاب کردید، دو حالت در مورد او وجود دارد. یا مربی منتخب شما خوب و باکیفیت است که باید با تمام وجود و تا آخرین لحظه از او حمایت کنید، یا اینکه مربی خوبی نیست که در آنصورت هم جایی برای مصاحبه و اولتیماتوم وجود و ندارد و باید برکنارش کرد.

با این وصف نمی‌دانم رفتار و بیانات شما را باید چطور تفسیر کرد، اینکه مربی را حفظ کنید اما شرایط شرایط کار را برایش سخت و پیچیده کنید. اگر قرار به این نوع رفتارها باشد که باید تا به حال تمام سایت‌ها و خبرگزاری‌ها پرمی‌شد از اولتیماتوم و ضرب‌الاجل به مربیان.

لطفا به شرایط تیم‌های سپاهان، استقلال، پرسپولیس و چند تیم دیگر که چندین با به صدر آمده و پایین رفته‌اند توجه کنید. کدام یک از آنها با مربی خود چنین رفتاری داشته‌اند؟ بهتر است بدانید که در خلال فصل چالش‌های بسیار سختی داشتیم به طوری که حتی یک بار تمرینات تیم به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد اما تنها با بردباری و صبوری مسائل حل شد. در حالی که خودتان می‌دانید که امسال از هدر رفتن حدود دو و نیم میلیون دلار بودجه باشگاه جلوگیری کردیم.

حتما به خاطر دارید که فصل گذشته سه مربی خارجی، یک آنالیزور خارجی و شش بازیکن خارجی گرفتید که تنها سرمربی و یک بازیکن برای تیم مفید بودند و بقیه فقط پول گرفتند. متاسفانه شما حتی قواعد احترام گذاشتن به یک مربی را هم بلد نیستید. من شاید از نظر شما مربی خوبی نباشم اما یک عمر در ورزش معلمی کرده‌ام.

شما چطور به خودتان اجازه می‌دهید در رسانه‌ها با یک مربی اینطور صحبت کرده و برایش ضرب‌الاجل تعیین کنید؟ من تمام این‌ها را به حساب ناآشنایی شما با ابتدایی‌ترین اصول مدیریتی می‌گذارم چون می‌دانم که دلسوز هستید.

اگر یادتان باشد در هفته پنجم بود که شما و باشگاه علیه کادرفنی مصاحبه کردید و من در آن زمان گفتم که اگر مرا نمی‌خواهید، مشکلی نیست. چون در یک جلسه پنج دقیقه‌ای با باشگاه از تیم جدا خواهم شد. حتی اعلام کردم مبلغی که از باشگاه دریافت کرده‌ام را نیز برمی‌گردانم. پس دلیل مصاحبه‌های پی‌ در پی و ضرب‌الاجل دائمی شما چیست؟

آقای دلفکار! بهتر است بازیکنان را هم وارد این مسائل نکنید. این هم یکی از اصول مدیریتی در فوتبال است. چون بازیکنان تراکتورسازی جزو صادق‌ترین و بی‌ریاترین بازیکنان هستند و وارد کردن آنها به چنین جریاناتی به صلاح تیم نیست. مطمئن باشید آنها در تمام بازی‌ها با تمام وجود و برای سربلندی باشگاه هرآنچه در توان داشته‌اند را در طبق اخلاص گذاشته‌اند.

در جای دیگر فرموده‌اید که هرآنچه باید انجام می‌شده، انجام شده است. بهتر است به تحولات نیم‌فصل نگاهی بیندازید. تقریبا تمامی تیم‌های رقیب ما در نقل و انتقالات نیم‌فصل خود را تقویت کردند. می‌توانید به لیست نقل و انتقالات رقبایمان نگاهی بیندازید.

در عوض ما چه کردیم؟ اسامی حدود 15 بازیکن را به باشگاه دادم و گفتم اگر فقط دو نفر از آنها را هم جذب کنید، کافی است. وقتی هم پاسخ ”نمی‌شود“ شنیدم، روی جذب بازیکنان خارجی متمرکز شدیم که حدودا یک ماه و نیم است منتظر آمدن آنها به تمرینات هستیم. به جز این آیا از شرایط تمرینات یک ماه اخیر تیم اطلاعاتی دارید؟ چطور تیمی که می‌خواهد قهرمان شود و در هفته شانزدهم در صدر جدول است، نه می‌تواند تقویت شود و نه می‌تواند جایی برای تمرین داشته باشد؟

دریک ماه اخیر تنها سه روز در تهران توانستیم تمرین مناسبی داشته باشیم که حاصل آن هم بازی خوبی بود که در مسجدسلیمان انجام دادیم. شما می‌گویید کادرفنی باید از بازیکنان نظر مشورتی بگیرد. برای اطلاع باید عرض کنم که من شرایط سخت قهرمانی را با تیم‌های پاس تهران و صباباتری در فصول گذشته تجربه کرده‌ام و چالش‌های آنها را می‌دانم.

فرهاد پورغلامی کسی است که توانسته سبک بازی یک منطقه از فوتبال کشور را تغییر بدهد و با تیم خود نایب‌قهرمان جام حذفی شده است. او فردی بسیار باتجربه در لیگ برتر است. غلام باغ‌آبادی نیز یکی از بهترین مربیان در زمینه طراحی تمرین در کشور است و سایر اعضای کادرفنی نیز از مربیان جوان و خوش‌فکر فوتبال هستند.

پس مطمئن باشید که مجموعه کادرفنی تیم ما همگی بهترین هستند و به شما اطمینان می‌دهم مشکل تراکتورسازی فنی نیست. به این حرف من در آینده بیشتر خواهید رسید.

بنابراین با توجه به مسائل پیش آمده و بخاطر حفظ شان، مقام و منزلت مربیگری اعلام می‌دارم که طبق گفته شما اگر در بازی بعدی تیم ببازم، شما مرا نمی‌خواهید اما بدانید با این اوصاف اگر هم ببرم، من نمی‌توانم با شما کار کنم. بنابراین در هر صورت بازی با فجرسپاسی، آخرین حضور من به عنوان سرمربی تراکتورسازی روی نیمکت این تیم پرهوادار خواهد بود.

در نهایت از جناب آقای کریمیان، ریاست محترم هیئت‌ مدیره باشگاه تقاضای رسیدگی دارم و در پایان از تمامی هواداران عزیز، خونگرم، دلسوز و مهربان تراکتورسازی عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم در این شرایط سخت مرا درک کنند.

من همیشه با شما هواداران صادقانه و با احترام صحبت و رفتار کرده‌ام. هیچ‌وقت نه با حرف و نه با رفتارم قصد فریب و بهره‌برداری از احساسات پاک شما را نداشته‌ام.

از اولین روز حضورم در تبریز هم گفتم من همین هستم که می‌بینید. در تمام 30 سال گذشته هم اینطور بوده‌ام. اگر نوع کار و رفتارم مقبول شما نبوده، از همه شما عذرخواهی می‌کنم و همیشه محبت‌هایتان را در قلبم حفظ خواهم کرد. شما شایسته بهترین‌ها هستید و امیدوارم خداوند بهترین‌ها را نصیب شما گرداند.

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ برتر می شود؟(چینش به ترتیب الفبا)

تبليغات در سايت

جدول، نتایج و برنامه لیگ برتر والیبال

عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را وارد کنید


امکانات
12931885198386733299,8132,283,122