عصر ورزش | پایگاه خبری ورزشی

قوی هستیم و کرونا را شکست می دهیم

ads
کد خبر: 32
تاریخ انتشار: سه شنبه 03 بهمن 1391 - 22:46
نویسنده: admin

برنامه 90محور اصلي برنامه ديشب 90 ، پيرامون بازي‌هاي هفته بيستم و دوم ليگ بر‌تر فوتبال و دربي 76 و حاشيه آن و نيز مسئله کناره گيري مهدي رحمتي از تيم ملي بود. برنامه شب گذشته 90 از ساعت ده و چهل دقيقه آغاز شد؛ اين برنامه، مثل روال گذشته دوشنبه شب‌ از شبکه 3 پخش شد و در ادامه به بررسي بازي‌هاي هفته بيستم دوم ليگ بر‌تر فوتبال و دربي76  و حاشيه آن پرداخت.

به گزارش اسپور نيوز به نقل از تابناک ، کار‌شناس داوري ليگ ، مهمان حضوري برنامه نود و بر اين باور بود ، در بازي تيم‌هاي پرسپوليس و داماش پنالتي پرسپوليس درست بود ، در نيمه دوم مدافع داماش روي خط دروازه خطاي هند کرد ، در ضمن رضايي بايد اخطار مي گرفت.

کالبد شکافي دربي جنجال نه نفره در برنامه نود

عادل فردوسي‌پور اين هفته به سراغ ماجراي همان دربي 9 نفره معروف رفت که چند روز قبل علي فتح‌الله‌زاده گفته بود به آن‌ها توصيه شده بوده که در آن آرام بازي کنند. رضا حسن‌زاده و علي لطيفي دو بازيکن سابق استقلال صحبت‌هاي فتح‌الله‌زاده را تاييد کردند و نصرالله عبداللهي هم در مورد آن دربي گفت :آقاي فائقي آمد به ما گفت آرام بازي کنيد البته نگفت که نبريد. اما از آن طرف علي انصاريان و محمود خوردبين و پيرواني بحث مطرح شده از سوي استقلالي‌ها را سبک خواندند و آن را تکذيب کردند.

سعيد فائقي : فقط گفتم جو متشنج نشود!

بنده به نصرالله عبداللهي گفتم آرام‌تر بازي کنيد. به پروين هم گفتم نترسيد، آن اتفاقي که فکر مي‌کنيد رخ نمي‌دهد. به داور هم گفتم بيشتر حواسش جمع باشد.» پس از اين صحبت‌ها، افشين پيرواني روي خط آمد و جواب ادعاي استقلالي‌ها را داد. پيرواني گفت: «من در آن بازي کاپيتان پرسپوليس بودم. وقتي نه نفره شديم مي‌خواستيم تيم را به نشانه اعتراض بيرون ببريم. اما آقاي فائقي آمد کنار خط و با ما صحبت کرد و گفت بازي را ادامه بدهيد. آقايان استقلالي برايشان خوب نيست که قبل از دربي اين جنجال را راه انداخته‌اند. ما سه برد بزرگ در تاريخ دربي داريم. يکي 6 تاي سال 52. يکي همان تساوي در دربي 9 نفره. يکي هم برد پارسال که ايمون زايد هت تريک کرد. آقايان فيلم‌هاي مربوط به برد 6 تايي را که نابود کرده‌اند. دربي 9 نفره را هم دارند اين‌طوري توجيه مي‌کنند. در سال‌هاي آينده هم حتما يک بهانه‌اي براي سه گل ايمون زايد مي‌آورند.

علي منصوريان روي خط آمد که جواب او را بدهد. او البته جواب حرف‌هاي سرپرست پرسپوليس را هم داد و گفت: اميدوارم در اين دربي حداقل تماشاگران لذت ببرند. ما بردهاي حماسي زيادي داشتيم. آقايان در حوزه فوتبال بگذارند فوتبالي‌ها حرف بزنند. مگر ما وارد بحث اقتصادي شده‌ايم؟ در اينکه آقاي رويانيان يک انقلاب کرده بحثي نداريم. در 15 سال گذشته مديريت اين دو باشگاه هميشه دنبال اين بودند که بودجه کسب کنند اما در اين برهه يک مدير آمده که پول هم آورده. همه بايد از رويانيان تشکر کنند به خاطر کارهايي که کرده. يحيي گل‌محمدي دوست من است.

براي يحيي در همه بازي‌هايش آرزوي موفقيت مي‌کنم. ولي من مي‌گويم استقلال جمعه برنده مي‌شود.» فردوسي‌پور به منصوريان گفت: «ما تا حالا شما را در ورزشگاه نديديم!» و منصوريان هم جواب داد: من با اين کله‌ام خيلي مشخص هستم. نمي‌دانم چرا دوربين‌هاي شما، من را نمي‌گيرند.

واکنش جالب کي‌روش نسبت به کناره‌گيري رحمتي از تيم ملي؛

بعضي ها دليل تصميم رحمتي را اختلاف با کي روش و تصميم جدي سرمربي براي دعوت دانيال داوري به تيم ملي مي دانند و خيلي ها فکر مي کردند کي روش به راحتي با کنار رفتن دروازه بان اول تيم ملي موافقت نکند.

کي روش واکنش جالبي به اين موضوع داشت: «اصلا نبايد هيچ صحبتي در مورد آن انجام دهم، نمي‌دانم اين موضوع را بايد جدي بگيرم يا نه، دليل اين تصميم‌گيري رحمتي را نمي‌دانم و اينکه آيا به مسائل شخصي مربوط است يا خانوادگي، ولي اگر واقعيت داشته باشد ما بايد به چنين تصميمي احترام بگذاريم. ولي اگر به چيز ديگري مربوط مي‌شود من در جريان آن نيستم و براي ما توضيحي نداده است و چون در جريان مشکلات ديگري نيستم نمي‌توانم بيشتر از اين صحبتي داشته باشم. ولي اگر واقعيت داشته باشد که از تيم ملي خداحافظي کرده من برايش آرزوي موفقيت دارم! بنابراين از تيم ملي بيرون خواهد رفت.

سرمربي تيم ملي در پاسخ به اين سؤال که ممکن است جايگزين مناسب براي رحمتي نباشد گفت: بهترين جايگزين بازيکناني خواهند بود که بالاتر از همه چيز خودشان را فداي تيم ملي مي‌کنند و دوست دارند که در جمع تيم ملي باشند و براي من مهم بازيکناني هستند که خودشان را در اختيار تيم ملي مي‌گذارند.

کي روش منصفانه قضاوت نکرد!

سيدمهدي رحمتي که کناره گيري اش از تيم ملي فوتبال ايران به يکي از سوژه هاي روز فوتبال تبديل شده است در گفتگو با برنامه نود بازهم حاضر نشد دلايل خداحافظي اش از تيم ملي را اعلام کند. او تاکيد کرد بعد از حضور تيم ملي در جام جهاني با حضور در يک برنامه زنده تلويزيوني دلايل خداحافظي اش را اعلام کند.

از حرفهاي رحمتي اينطور استنباط شد که اختلاف وي با کي روش از 4 ماه پيش شروع شد.

رحمتي در اين مورد گفت: براي خود من هم غيرمنتظره بود که اين تصميم را بگيرم اما اتفاقاتي رخ داد که صلاح دانستم از حضور در تيم ملي کناره گيري کنم. بعد از اينکه صحبت هاي آقاي کي روش را روز دوشنبه خواندم شک هايي که داشتم به يقين تبديل شد. با اين حال از ايشان تشکر مي کنم و براي تيم ملي آرزوي موفقيت دارم.

دروازه بان مستعفي تيم ملي فوتبال ايران در پاسخ به اين پرسش که آيا حضور احتمالي دانيل داوري باعث خداحافظي شما از تيم ملي شده است گفت: من سالها ذخيره ابراهيم ميرزاپور بودم و يک سال هم ذخيره حسن رودباريان بودم. در اين مدت خيلي سخت تمرين کردم تا دروازه بان شماره يک تيم ملي شدم. الان هم مثل يک سرباز در خدمت تيم ملي هستم اما مديون مردم ايران باشم اگر به خاطر دلايلي که اين روزها مطرح مي شود از تيم ملي خداحافظي کرده باشم.

وي ادامه داد: در اين چند روز همه اظهار نظرهاي مسئولان و کارشناسنان و اهالي رسانه را خواندم و از برخي اظهار نظرها تعجب کردم. من براي خودم دلايلي دارم که فعلا به صلاح نيست در موردش صحبت کنم. اما بدانيد که دلايلم آنقدر محکم است که اگر بگويم همه به من حق مي دهند که از اين تصميم را بگيرم.

سيدمهدي رحمتي در پاسخ به اين پرسش که آيا اختلاف شما با کاپيتان تيم ملي (جواد نکونام)عاملي در کناره گيري شما بوده است گفت: صحبتي در اين مورد ندارم.

وي در مورد اينکه نمي توانستيد تا پايان رقابت هاي مقدماتي جام جهاني صبر کنيد و در اين شرايط تيم ملي را وارد حاشيه نکنيد گفت: من چهار ماه است که اين شرايط را تحمل کرده بودم اما ديگر نمي توانستم اين کار را بکنم. يادم مي آيد روزي با کي روش و آقاي نمازي صحبت مي کردم که کي روش گفت اگر من و شما بتوانيم بدون واسطه باهم صحبت کنيم مي توانستيم مشکلات را حل کنيم. اگر من زبان انگليسي را کامل مي دانستم مشکلاتم حل مي شد.

بزيک: پرسپوليس مي برد! اختر: استقلال برنده است!

دو بازيکن بااخلاق ارمني و سابق سرخابي هاي پايتخت مهمانان حضوري برنامه نود بودند. ادموند اختر از استقلال و ادموند بزيک از پرسپوليس به برنامه نود آمدند و صحبت هاي کوتاهي را انجام دادند که در ادامه مي خوانيد.

بزيک: دوست دارم پرسپوليس با توجه به روند رو به رشدي که داشته برنده شود.

اختر: روي کاغذ استقلال برنده است و من هم فکر مي کنم با توجه به جايگاه استقلال در جدول، آبي پوشان برنده شوند.

بزيک: يک زمان يادم هست که در بازي ها از دقيقه 60 به بعد من را تعويض مي کردند و آخرها ديگر من خواهش مي کردم که من را تعويض نکنند.

بزيک: در سن 32 سالگي به دليل کمر درد فوتبال را کنار گذاشتم و به نظر خودم هم زود از فوتبال کناره گيري کردم.

اختر: بعد از خروج از استقلال ديگر به استاديوم نرفتم اما براي بازي جمعه مي خواهم به استاديوم بروم.

بزيک: اواخر سال 79 بود که مديريت در پرسپوليس به دو گروه تقسيم شده بودند. وقتي در مراسم آقاي انصاري فرد شرکت کرديم 17 نفر حاضر در اين مراسم اخراج شدند و بعد از آن 16 بازيکن معذرت خواهي کردند و برگشتند ولي من کاري نکرده بودم که بخواهم معذرت خواهي کنم و ديگر به پرسپوليس نرفتم.

کوچکترين مرد ايران قرمز است!

درقسمتي از برنامه 90 گزارش مرد 46 سانتيمتري طرفدار پرسپوليس خود را به ورزشگاه آزادي رسانده بود تا ديدار اين تيم برابر داماش را تماشا کند.

اين مرد که خود را کوچکترين فرد ايران مي ناميد در گفتگو با دوربين برنامه نود عنوان کرد که 46 سانتيمتر قد داشته و براي دومين بار در فصل جاريست که به تماشاي ديدار پرسپوليس آمده است. وي خود را شيرازي ناميد و اعلام کرد که يک ماه است به تهران آمده و قرار است در تهران زندگي کند.

پيرواني : آبي ها بي جهت جوسازي مي کنند!

بنا بر اين گزارش، افشين پيرواني درباره حال و هواي بازي‌هاي داربي که در گذشته برگزار مي‌شد،‌ توضيح داد: استقلالي‌ها چند سال بعد يک بهانه هم براي 3 گل ايمون زايد مي‌آورند.

بازيکن اسبق پرسپوليس درباره تساوي که پرسپوليس با وجود 9 نفره شدن برابر استقلال به دست آورد، تصريح کرد: داور در آن بازي قضاوت بدي داشت و دو نفر از پرسپوليسي‌ها را اخراج کرد. آقاي فائقي آن زمان بزرگ ورزش بود و زماني که ما مي‌خواستيم ترک زمين کنيم به ما گفت که جو بر هم مي‌ريزد و اين کار را نکنيد. اين بحث‌هايي که امروزه مطرح مي‌شود و مي‌گويند که فائقي گفته گل نزنيد و آرام بازي کنيد وجود ندارد. استقلال تمام تلاش را مي‌کرد تا برابرمان پيروز شود و ما نيز با وجود 9 نفره شدن حقمان پيروزي بود. به هر حال روز به ياد ماندني رقم خورد و اين بازي هميشه در خاطره‌ام باقي مي‌ماند.

پيرواني ادامه داد: هيچ کس وجود نداشت به من افشين پيرواني بگويد که مثلا بازي بايد مساوي شود. من عاشق پرسپوليس بودم و اين حرف‌ها که مي‌گويند توصيه مي‌شد بازي مساوي شود، شايعه است. چون مهم‌تر از همه راضي بودن طرفداران خودمان بودند. از طرفي هم بازيکنان دو تيم آنقدر به تيمشان علاقه داشتند که اگر مسئولان توصيه‌اي هم مي‌کردند نشنيده مي‌گرفتند.

پرسش و پاسخ نظرسنجي

پرسش نظرسنجي 90 اين بود که کدام تيم برنده دربي مي شود ؟ ١- استقلال ٢- مساوي ٣-پرسپوليس ، در اين نظرسنجي، نزديک 49 درصد به برد پرسپوليس ، نزديک 11 درصد به مساوي دو تيم رأي دادند و 40 درصد برد استقلال پيش بيني کردند.

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ برتر می شود؟(چینش به ترتیب الفبا)

تبليغات در سايت

جدول، نتایج و برنامه لیگ برتر والیبال

عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را وارد کنید


امکانات
129318851334211,1677,94438,0572,094,502