عصر ورزش | پایگاه خبری ورزشی

قوی هستیم و کرونا را شکست می دهیم

ads
کد خبر: 1286
تاریخ انتشار: شنبه 01 اسفند 1394 - 15:22
نویسنده: admin
ارومیه برگزار کننده مهمترین رویداد والیبال آسیا توسط جلال زاده

برای اولین بار توسط وحید جلال زاده اتفاق افتاد:

ارومیه برگزار کننده مهمترین رویداد والیبال آسیا
در سال 1389، دومین سال حضور وحید جلال زاده به عنوان استاندار در استانداری آذربایجان غربی از هر حیث سالی پر اهمیت و پر بار بود.

شهر ارومیه و کلیت استان کهن آذربایجان غربی در هر سه ماه از فصل و به عبارتی هر فصل از فصول چهارگانه سال شاهد رخ داد یک یا چند رویداد بسیار مهم در عرصه های مختلف بین المللی، ملی و بومی بود.

اقتصاد و بازرگانی، دیانت و معنویت، سیاست و بصیرت، ورزش وقهرمانی، فرهنگ و تاریخ و... از بسترهای مهم این رویداد های تاریخی و بسیار مهم برای حال و آینده استان و شهر ارومیه بودند.

از جمله ی این رویدادها، برگزاری دومین دوره مسایقات کاپ برتر والیبال مردان آسیا بود. تابستان گرم سال 1389 و مردادماه بسیار پر هیجان و شادی بخش برای پایتخت والیبال کشور.

عرصه مهم ورزش در آذربایجان غربی و شهرارومیه به ویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و نیز بعد از سال های دفاع مقدس برای طرح پتانسیل های مختلف ورزشی و عرضه استعداد های موفق و برتر جوانان استان و شهر ارومیه دارای جایگاه ویژه بوده و هست.

در این میان ورزش والیبال(با در نظر تجربه تلخ فوتبالی در اوایل دهه 70 و امتداد آن در دهه 80 ) با پیشینه تاریخی مسلم در تاریخ معاصر ورزش کشور به عنوان ورزش مادر استان و به ویژه شهر ارومیه مطرح و این خطه مرزی را یگانه منطقه والیبال خیز کشور معرفی کرده بود.

وحید جلال زاده در اولین سال حضور خود در عالی ترین مسند مدیریت اجرایی استان با درک موقعیت مهم ورزشی استان و نیز وجود زیرساخت های اساسی این ورزش در این شهر ارومیه به ویژه ورزش والیبال از حیث استعداد های موفق جوانان، مربیان زبده، سالن بزرگ 6 هزاری نفر و .... توجه ویژه خود را در امر ورزش به این رشته ی پر طرفدار و بومی استان و شهر ارومیه معطوف کرد.

جلال زاده در اولین گام برنامه ریزی در جهت برگزاری رویداد بین المللی  دومین دوره مسایقات کاپ برتر والیبال مردان آسیا در اولیت کاری خود در امر ورزش استان قرار داد.

این رویداد مهم ورزشی با حضور 8 کشور از قاره آسیا به ترتیب کشورهای ژاپن، چین، کره جنوبی، اندونزی، استرالیا، قزاقستان، چین تایپه و ایران در دهم مردادماه کلید خورد و تا 16 این ماه ادامه پیدا کرد.

جلال زاده در اولین اطلاع رسانی خود پیرامون برگزاری این رویداد مهم ورزشی در استان و شهر ارومیه علت اعطاء میزبانی دومین دوره مسابقات کاپ برتر والیبال مردان آسیا به استان آذربایجان غربی را اینگونه تشریح کرد:

«ظرفیت های آذربایجانی غربی در رشته والیبال و برخورداری از زیرساخت-های لازم و استعدادها وعلاقه مندی مردم به این رشته ورزشی را از جمله علل اعطاء میزبانی این دوره از رقابت های کاپ برتر آسیا به این استان و شهر ارومیه است.»

در همان ایام حکم ریاست ستاد برگزاری دومین دوره مسابقات کاپ برتر والیبال مردان آسیا نیز ازسوی معاون ریاست سازمان تربیت بدنی کشور در مراسم تجلیل از  قهرمانان و مدال آوران کشور به وحید جلال زاده اعطاء شد.