عصر ورزش | پایگاه خبری ورزشی

قوی هستیم و کرونا را شکست می دهیم

ads
کد خبر: 1275
تاریخ انتشار: یکشنبه 20 دی 1394 - 16:53
نویسنده: admin
سوء استفاده نمایندگان کنونی مجلس و سوداگران حضور در بهارستان از نام بزرگ تراکتور

یادداشت صیاد حسینی(گروه ورزشی زیتون)

این روزها در شرایطی که در آستانه انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی قرار گرفته ایم، بعضی از اشخاصی که سودای حضور در بهارستان را در سر می پرورانند، خود را حامی سفت و سخت تراکتورسازی معرفی می کنند.

تراکتورسازی تبریز، یکی از بزرگترین و پرهوادارترین تیم های لیگ برتری است که در سالهای گذشته همواره در بین تیم های بالای جدول لیگ برتر قرار گرفته و چهار فصل متوالی جواز حضور در رقابت های آسیایی را کسب کرده است.

به اذعان اکثر کارشناسان فوتبال، هواداران پر شمار و پر شور تراکتورسازی، مهمترین عامل موفقیت این تیم در سالیان گذشته است. هوادارانی که در هر شرایطی تیم خود را تنها نمی گذارند. حتی در زمانی که تراکتورسازی در دورترین نقطه ممکن از تبریز بازی دارد، بازهم تماشاگران زیادی از بازی های این تیم استقبال می کنند.

تراکتورسازی شرایط ویژه ای در بین هواداران خود پیدا کرده است. بعضی از این هواداران با تیم زندگی می کنند و تراکتور تبدیل به بخشی از زندگی و علایق آنها شده است. در این شرایط بدیهی است که مشکلات و حواشی هم پیش خواهد آمد.

این روزها در شرایطی که در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار گرفته ایم، بعضی از اشخاصی که سودای حضور در بهارستان را در سر می پرورانند، خود را حامی سفت و سخت تراکتورسازی معرفی می کنند.

یکی از نمایندگان مجلس نهم از تبریز در مصاحبه با بزرگترین سایت ورزشی کشور با درخواست مساعدت از سازمان نظام وظیفه گفته است: "اگر نیروهای مسلح این همکاری را با این تیم نداشته باشد باعث به وجود آمدن بی اعتمادی بین مردم می شود و بنابراین بنده به عنوان نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو از مسئولین محترم تقاضا می کنم تا با توجه به حضور موفق تراکتورسازان در بازی های آسیایی که با الهلال عربستان نیز رقابت خواهند داشت نهایت همکاری را با این باشگاه داشته باشد تا این بازیکن و سرباز محترم فوتبال کشورمان، مهدی شریفی نیز بتواند کد بگیرد و در خدمت این تیم باشد."

یکی دیگر از نمایندگان مجلس پا را از این هم فراتر گذاشته و گفته است که شخص رئیس جمهور باید به مسئله حضور شریفی و دیگر سربازان در تراکتورسازی ورود کند. این شخص چنین گفته است: "بنده از آقای روحانی و ستاد محترم نیروهای مسلح می خواهم که به این مسئله ورود کنند، در حال حاضر باید به این تیم کمک شود تا بتواند نماینده خوبی برای فوتبال و مردم ایران باشد. متاسفانه شنیده ام روز گذشته شرایط خوبی بر شهر تبریز حاکم نبود و مردم تبریز دوباره گله مند بودند، با توجه به اینکه قبلا هم در حق فوتبال این استان و این تیم اجحاف صورت گرفته بود امیدوارم این بار مسئولان محترم به کمک تراکتورسازی بیایند."

هر چند شرایط تراکتورسازی با حضور سربازهایی همچون شریفی بهتر می شود، ولی نمی توان شرایط سرخپوشان امروز را با فصل گذشته مقایسه کرد. سوال اینجاست، فردی که می خواهد پای شخص رئیس جمهور را به این ماجرای نه چندان مهم نسبت به اتفاقات گذشته باز کند، چگونه در فینال لیگ چهاردهم دست به چنین اقدامی نزد؟

آنچه که مسلم است تراکتور و هواداران پر شور و پر شمارش، در هفته پایانی فصل گذشته شرایطی به مراتب بدتر و سخت تر از این داشتند و انتظار مساعدت و پیگیری تمام قد در آن برهه از سوی نمایندگان استان می رفت. نمایندگانی که تنها عده معدودی از آنها در ماجرای تراکتورسازی پیگیر قضیه شدند.

البته به این مسئله باید توجه داشت که آنچه که بیش از پیگیر نبودن نمایندگان در ماجرای هفته پایانی لیگ چهاردهم آزار دهنده است، تراکتورسازی را به عنوان یک ابزار تبلیغاتی برای خود پنداشتن توسط عده ای خاص، اذیت کننده خواهد بود.

سیاسیون استان به این نکته باید توجه داشته باشند که تراکتورسازی یک تیم ورزشی است و نباید بازی های سیاسی خود را به مسائل ورزشی باز کنند. دادن وعده و وعیدهای شعاری به طرفداران و سوء استفاده از عواطف و احساسات هواداران پر شور و متعصب تراکتورسازی می تواند موجب بروز مشکلات و بدبینی هایی در بین آنها در آینده شود.

البته باید گفت طرف صحبت با آنهایی نیست که در طول زمان مسئولیت خود و یا در زمانی که حتی مسئولیتی نداشتند، همواره از تیم تراکتورسازی حمایت های تمام قدی داشته اند. خرده بر کسانی هست که در آستانه انتخابات به فکر این افتاده اند که استان تیمی هم به نام تراکتورسازی دارد.

کد امنیتی رفرش

این نظر توسط دانشجوی خط امام در تاریخ 1394/10/20 و 19:21 دقیقه ارسال شده است

افشا کن افشا کن


نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ برتر می شود؟(چینش به ترتیب الفبا)

تبليغات در سايت

جدول، نتایج و برنامه لیگ برتر والیبال

عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را وارد کنید

امکانات
1294188570854510,14520,912223,8692,637,668