عصر ورزش | پایگاه خبری ورزشی

قوی هستیم و کرونا را شکست می دهیم

ads
کد خبر: 1234
تاریخ انتشار: پنجشنبه 21 آبان 1394 - 11:25
نویسنده: admin
سردبیر روزنامه آبشار: انتقادها از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد منصفانه نیست

به گزارش اسپورنیوز به نقل از آبشارآنلاین، شرح یادداشت شماره 925 این روزنامه که چهارشنبه(20 آبان 94) منتشر شده است، عیناً در ذیل می آید.

.............................................................................................................................................

«انتقاد» در عرصه رسانه هرچند به خوبی تعریف نشده است، با این حال افکار عمومی به مراتب بیشتر از ما اهالی رسانه نوشته ها و گفته ها را در ذهن و عقل خود می سنجند و تمیز را از غیر آن تشخیص می دهند.

این روزها به بهانه کم شدن درآمدهای بادآورده ی میلیاردی چند نشریه و تخصیص آن به رسانه های محلی بی جان و بی درآمد، برخی دوستان همفکر ما چنان داد و بیدادی راه انداخته اند که انگار در نبود آنها در نمایشگاه مطبوعات که بهترین فرصت برای دفاع از عقاید و افکار است؛ اطلاع رسانی در کشور تعطیل شده است.

مدعی نیستیم که در عملکرد معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد برخی اشکلات جرئی وجود ندارد، با این حال معتقد و آرزومندیم که نقدهای ما باید بر اساس انصاف باشد و بدون تخریب و حمله به شخصیت حقیقی و حقوقی فردی و با رعایت اصول اخلاقی، مشکلات و کاستیها را هم از نظر خودمان و هم از نظر دیگران مطرح کنیم و آرای کارشناسان امر را در این ارتباط جویا شده و برای رفع کاستیها و برطرف نمودن مشکلات راه حل ارائه نماییم.

حجة الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه سلماس ، مرتضی نظری فرماندار سلماس و مسعود حاج علیلو رئیس شورای شهر سلماس

از دست دادن فرصت نقد شدن

گفتنی است نمایشگاه مطبوعات فرصتی برای آشنایی بیشتر با مردم، افکار مختلف، شخصیتهای متفاوت و مهمتر از همه فرصتی برای نقدشدن است تا خود و افکار و محصول فرهنگی مان را در دید مردم و نقد مخاطبین و مراجعین نمایشگاه قرار دهیم و البته حضور در این مکان «فرصت آفرین» امری اختیاری است و چه بسا از میان قریب به بیش از 5 هزار رسانه مکتوب و مجازی کشور تنها نزدیک به 700 رسانه به صورت اختیاری از فرصت بدست آمده استفاده کرده اند تا هم خود را بیشتر بشناسانند و هم از نقدهای مردم بهرمند شوند؛ حالا اگر دوستانی از این امر اختیاری و از این فرصت بدست آمده بهرمند نشده اند، باید تا یکسال دیگر افسوس بخورند!

جانی دوباره در کالبد نشریات استانی

از زمان مسئولیت پذیری حسین انتظامی به عنوان معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، یکی از مهمترین کارهایی که وی انجام داده این است که هزاران رسانه استانی را از حالت بی جان درآورده و به نشریاتی فعال و پویا تبدیل کرده است.

در حقیقت نشریات استانی جانی دوباره گرفته اند و این میسّر نمی شد جز از راه اینکه نشریات دولتی و شبه دولتی که سابق بر این تا 40 درصد یارانه اعطایی وزارت ارشاد و 90 درصد آگهی های کشوری و استانی را می بلعیدند از دریافــت یارانه ای که حق آنها نبوده معاف شوند و با اجرای سیاست تخصیص 70 درصد آگهی های هر استان به نشریات همان استان و ارائه مابقی به نشریات سراسری، سایه نابرابری و بی عدالتی را از بالای سر نشریات استانی به کناری بزنند و به جای فربه شدن چند رسانه، هزاران نشریه استانی فعال گردند.

ارزش دادن به ارزش ها

معاونت مطبوعاتی وزارت ارشادیکی از ابتکارات انجام شده در اعطای یارانه به نشریات در نظر گرفتن بسته های تشویقی برای نشریاتی است که 60 درصد مطالب خود را به موضوعاتی مانند قرآن، احکام اسلامی، ولایت، دفاع مقدس، خلیج فارس، اتحاد و همدلی و سایرموضوعات ارزشی اختصاص داده باشند، می باشد که در نوع خود بسیار ارزشمند است.

همچنین پرداخت یارانه مضاعف به نشریات استان های محروم و کم برخوردار که از ناچیزترین امکانات و آگهی ها هم برخوردار نیستند، در نوع خود کاری بسیار پسندیده و نیکوست که نباید از آن به سادگی گذشت.

البته با شفاف سازی انجام شده با توجه به مواردی مانند تعداد صفحات، میزان تیراژ، اندازه صفحات، ضریب کیفی، ضریب مناطق محروم، ضریب تشویقی(موارد ارزشی فوق الذکر)؛ مبالغ اعطایی کاملاً شفاف و بی عیب و نقص است و ما رسانه ها هم باید کمی از زیاده خواهی های خود بکاهیم.

روزنامه آبشار در دوره های اخیر کمترین یارانه را دریافت نموده و در دوره اخیر هم به دلیل مشکل ناخواسته با وجود چاپ 139 شماره در 6 ماهه نخست امسال، از یارانه واقعی محروم بود اما این دلیل آن نمی شود که به عنوان یک نشریه ارزشی و اصولگرا از بیان حقیقت طفره رفته و توانمندی ها و صداقت و درایت «دکتر حسین انتظامی» را زیر سؤال ببریم و برای فرار از نقد مردم، دیگران را به نقدناپذیری متهم کنیم.

کد امنیتی رفرش

این نظر توسط آذرقلم خوش نیت در تاریخ 1394/08/21 و 13:54 دقیقه ارسال شده است

سلام.
این یادداشت ارسالی در سایت آذرقلم منتشر شد.
موفق باشید.
پاسخ : با تشکر از لطف حضرتعالی و تمام دوستان رسانه ای
موفق و مؤید باشید انشاءالله


نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ برتر می شود؟(چینش به ترتیب الفبا)

تبليغات در سايت

جدول، نتایج و برنامه لیگ برتر والیبال

عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را وارد کنید

امکانات
1294188563154510,06820,835223,7922,637,591