عصر ورزش | پایگاه خبری ورزشی

قوی هستیم و کرونا را شکست می دهیم

ads
کد خبر: 1063
تاریخ انتشار: چهارشنبه 01 مهر 1394 - 9:56
نویسنده: admin
هشدار برکناری به روسای هیات های ورزشی کم کار آذربایجان غربی

اخبار آذربایجان غربی

به گزارش اسپورنیوز به نقل از ایرنا، کیومرث پورایراندوست در جلسه استعدادیابی هیات های ورزشی استان افزود: هیات های ورزشی بازوان قدرتمند ورزش کشور هستند و مدیریت آنها باید به افرادی سپرده شود که علاوه بر داشتن مدیریت فنی ، مالی و تخصصی ، عشق و علاقه خدمت کردن به ورزش را نیز داشته باشند.

وی اظهار کرد: اداره کل ورزش و جوانان با جدیت به دنبال ساماندهی و ایجاد تغییرات مدیریتی در بین هیات هایی است که از نظر عملکرد ضعیف و ناکارآمد هستند و در قبال آن از هیات ورزشی فعال و تاثیرگذار نهایت حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی را انجام خواهد داد.

پورایراندوست گفت: ایجاد تعامل و ارتباط تنگاتنگ بین اداره کل و هیات های ورزشی مسیر رسیدن به اهداف متعالی در ورزش را کاهش داده و موجب شناسایی هر چه سریعتر نقاط ضعف و قوت و رفع مشکلات موجود می شود.

وی استعدادیابی را فرآیند و مسیری زودبازده برای رسیدن به اوج قهرمانی عنوان کرد و افزود: طرح استعدادیابی فقط مختص ورزشکاران نیست بلکه در این میان آموزش مربیان استعدادیاب و مربی پروری نیز یکی از نکات مهمی است که باید به آن پرداخته شود.

پورایراندوست ادامه داد: ایجاد تعامل بیشتر هیات های ورزشی با آموزش و پرورش و همکاری با انجمن های ورزش مدارس یکی دیگر از موارد اساسی در زمینه استعدادیابی است که در این راستا در صدد برگزاری جلسات هم اندیشی با مسوولان آموزش و پرورش هستیم.

وی جذب اسپانسر و درآمدزایی توسط هیات های ورزشی را امری بدیهی دانست و افزود: این امر نیازمند همکاری سازمان صدا و سیما در پخش مسابقات ورزشی جهت ترغیب اسپانسرهای ورزشی است که باید مورد تبادل نظر و ایجاد توافقات لازم بین ادارات ورزش و جوانان و صدا و سیما باشد.

مدیر پایگاه استعدادیابی و قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: اجرای طرح استعدایابی نیازمند فرآیندی منظم و برنامه محور است تا بتواند در کوتاهترین زمان بیشترین بازدهی را در حوزه ورزش قهرمانی داشته باشد.

سجاد بیرامی اظهار کرد: پایگاه استعدادیابی استان به دنبال رفع چالش های موجود در راستای توسعه ورزش قهرمانی است و با تمام توان از اجرای طرح استعدادیابی هیات های ورزشی حمایت می کند.

وی افزود: این پایگاه با حمایت مدیرکل ورزش و جوانان در به روز رسانی و تامین تجهیزات سخت افزاری اقدامات خوبی انجام داده و در ادامه در صدد تامین ساختار اداری است.

بیرامی پیکرسنجی ، تجهیز امکانات در سنجش فعالیت های ورزشی ، توجه به شاخص های فیزیولوژیکی ورزشکاران و اجرای تمرینات برتر برای ورزشکاران را از جمله اقدامات پایگاه استعدادیابی عنوان کرد و افزود: هیات های ورزشی می توانند قبل از اعزام تیم های ورزشی به مسابقات از امکانات و تجهیزات این پایگاه در جهت آماده سازی ورزشکاران و قهرمانان خود استفاده کنند.

لازم به ذکر است استان آذربایجان غربی دارای 48 هیات ورزشی استانی و 632 هیات ورزشی شهرستانی است که زیر نظر اداره کل ورزش و جوانان فعالیت می کنند.

هیات های تنیس خاکی ، شمشیربازی ، دو و میدانی ، وزنه برداری ، ژیمناستیک ، تیراندازی و کشتی جزو رشته های پر مدالی است که بیشتر مورد توجه قرار دارند.

کد امنیتی رفرش
نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ برتر می شود؟(چینش به ترتیب الفبا)

تبليغات در سايت

جدول، نتایج و برنامه لیگ برتر والیبال

عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را وارد کنید

امکانات
129418851,2315404,57612,283131,9792,545,778