عصر ورزش | پایگاه خبری ورزشی

قوی هستیم و کرونا را شکست می دهیم

ads
کد خبر: 1028
تاریخ انتشار: یکشنبه 15 شهریور 1394 - 13:06
نویسنده: admin
خادم: فدراسیون والیبال باید از تماشاگران ارومیه ای عذرخواهی کند

اخبار آذربایجان غربی/پنج ماه پیش (بیست و هفتم اسفندماه) با هماهنگی شهردار و باشگاه شهرداری ارومیه بیش از یک هزار هوادار ارومیه ای با 20 دستگاه اتوبوس برای تماشای دیدار فینال لیگ برتر والیبال بین تیم های شهرداری ارومیه و پیکان تهران راهی پایتخت شده بودند اما مورد ضرب و شتم قرار گرفتند که این حادثه در تاریخ والیبال ایران بی سابقه بود.

 ضرب و شتم هواداران والیبال ارومیه در تهران 

اما «امیررضا خادم» در جریان سفر به آذربایجان غربی در یک گفت و گوی خبری تاکید کرد: این مشکل در قالب ها و چارچوب هایی بررسی و زمینه سازی فدراسیون برای این امر منتفی اعلام شد؛ چرا که بر پایه مستندات ارایه شده هیچ برنامه ریزی برای این برخورد صورت نگرفته و این جریان بدون پیش زمینه قبلی اتفاق افتاده بود.

البته خادم تصریح کرد: «بی برنامگی فدراسیون والیبال برای برگزاری چنین بازی مهمی جای بحث دارد؛ هر چند تک بازی بودن فینال لیگ برتر والیبال پیش از این بررسی شده و تمامی تیم ها به توافق جمعی برای برگزاری این مسابقات به طور تک بازی رسیده بودند».

وی افزود: فدراسیون والیبال باید دوباره عملکرد خود را در میزبانی مسابقات بررسی کند تا دیگر شاهد بروز چنین حوادث ناگواری در فضای ورزش کشور نباشیم. وی افزود: به نظر من یگان ویژه نیروی انتظامی و وزارت کشور باید در این زمینه پاسخگو باشند.

امیررضا خادم ادامه داد: به طور معمول ممکن است چنین درگیری هایی از سوی تماشاگران رخ دهد و در این میان نیروی انتظامی باید مدارا کند و تحمل خود را افزایش دهد.

معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان گفت: طی صحبتی که با رئیس فدراسیون والیبال صورت گرفت میزبانی یکی از مسابقات لیگ جهانی والیبال به ارومیه واگذار می شود تا شاید مرهمی بر زخم هواداران ارومیه ای در حادثه ضرب و شتم طی دیدار فینال تهران باشد.

وی ادامه داد: البته این مسائل بیشتر به حوزه معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان مربوط می شود که باید پاسخگو باشند.

پس از وقوع این حادثه با تلاش های مسئولان استان و پیگیری های «قاضی پور» نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، موضوع حادثه ضرب و شتم تماشاگران ارومیه ای به صحن علنی مجلس کشیده شد.

نادر قاضی پور درمجلس با استناد به اصول 36 و 39 قانون اساسی در اخطاری افشا کرده بود: هواداران والیبال ارومیه در 2 نوبت هنگام ورود به سالن و پس از مسابقه کتک خوردند.

پس از این اتفاق نگران کننده، مقرر شد کمیته ای متشکل از نمایندگان مجلس همانند «مهدی عیسی زاده» نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین دژ، «علیرضا محجوب» و «حسین طلا» نمایندگان مردم تهران، ری و شمیرانات، طی یک ماه این موضوع را بررسی کرده و طی گزارشی مسببان این حادثه را معرفی کنند.

مردم ارومیه پیشینه 50 ساله میزبانی مسابقات والیبال قهرمانی و لیگ برتر ایران را دارند و این شهر، سال گذشته از سوی فدراسیون جهانی والیبال عنوان «شهر عاشقان والیبال» را به خود اختصاص داد.

هواداران ارومیه ای همچنان در انتظار صدور رای قطعی درباره حوادث رخ داده طی فینال و احقاق حقوق از دست رفته نماینده شهر خود هستند چرا که عقیده دارند نتیجه آن بازی به هیچ وجه مورد قبول نبوده و آن نتیجه ای که باید به صورت طبیعی رقم می خورد رخ نداد.

کد امنیتی رفرش
نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ برتر می شود؟(چینش به ترتیب الفبا)

تبليغات در سايت

جدول، نتایج و برنامه لیگ برتر والیبال

عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را وارد کنید

امکانات
129418858345404,17911,886131,5822,545,381