عصر ورزش | پایگاه خبری ورزشی

قوی هستیم و کرونا را شکست می دهیم

ads
کد خبر: 1025
تاریخ انتشار: یکشنبه 15 شهریور 1394 - 11:58
نویسنده: admin
بررسی عملکرد خارجی های تراکتورسازی در لیگ برتر پانزدهم

اخبار تراکتورسازی/مشکل بزرگ تراکتورسازی در فصل جاری لیگ برتر گل نزدن است. تیم که گل نزند کاسه کوزه‌ها باید سر دو، سه نفر بشکند. حالا هم نوک تیز انتقاد به خریدهای خارجی تونی اولیویرا است. یونس حمزه تونسی طی 5 هفته گل نزده و تاثیرگذار نبوده تا اولین پرسش بزرگ در خریدهای تونی باشد.

تا اینجای لیگ، اولیویرا به جز حمزه یونس از آگوستو سزار و کارلوس کاردوسو برزیلی در خطوط میانی و دفاعی بهره برد که بد نبودند. ضمن این‌که بهترین عملکرد را در میان خارجی‌های این فصل تبریزی‌ها، ایان رمزی فیلیپینی – استرالیایی داشت که 3 پاس گل این تیم 4 گله را یک‌تنه برای شجاع خلیل‌زاده (2) و سروش رفیعی ارسال کرد.

به درد بخور؛فقط ادینهو

مقایسه عملکرد خارجی‌های تراکتورسازان در 5 هفته ابتدایی لیگ چهاردهم با آنچه در فصل جاری به روی پرده لیگ پانزدهم نمایش داده‌اند؛ چندان دشوار نیست. برای تراکتوری که رسول خطیبی در لیگ چهاردهم بسته بود، لوسیانو ادینهو «عالی» گل زد. مهاجمی شناخته شده که پیش از حضور در تراکتورسازی کنار مس امتحانش را درست پس داده بود. لوسیانو طی 5 هفته 4 گل زد و عامل کسب 9 امتیاز برابر فولاد، ملوان و صبا شد.

خطیبی در کنار لوسیانو، دتمار بیکای آلبانیایی و علا عبدالزهرا عراقی را هم به کار گرفت که هیچ‌کدام‌شان به کار تراکتورسازی نیامدند. در این بین بیکای 8 دقیقه برابر فولاد (هفته اول) و 10 دقیقه برابر صبا (هفته پنجم) بازی کرد اما کاری نکرد. عبدالزهرا هم که قرار بود در فاز هجومی به تبریزی‌ها کمک کند، 89 دقیقه مقابل ذوب‌آهن‌ (8)، ملوان (47) و پدیده (34) بازی کرد و کار چندان مثبتی هم نکرد.

برزیلی‌ها خوب ، رمزی عالی، در فصل جاری بهترین عملکرد را در میان خارجی‌های تراکتورسازی، ایان رمزی داشته است. مدافع – هافبک چپی که در دیدار با گسترش از روی نقطه کرنر دو پاس طلایی به شجاع خلیل‌زاده داد تا زمینه‌ساز 2 گل این مدافع باشد. رمزی 27 ساله که فقط هفته اول لیگ غایب بود، در دیدار برابر راه‌آهن هم پاس تک گل تراکتورسازان را به سروش رفیعی داد تا یکی از بهترین پاسورهای لیگ پانزدهم باشد.

مقايسه عملکرد خارجی‌های امسال و پارسال تراکتورسازی در این‌که حمزه یونس تونسی روی کاغذ یک کارنامه قابل تقدیر دارد شکی نیست. اما پاسخ این پرسش که چرا این مهاجم تونسی برخلاف چهار، پنج سال اخیر شروع خوبی را با تراکتورسازی – در گلزنی- نداشته؛ باید از تونی اولیویرا پرسید.

در کنار دو خارجی یادشده آگوستو سزار و کارلوس کاردوسو، برزیلی‌هایی هستند که کادرفنی تراکتور از آنها تقریبا حداکثر استفاده را کرده است. در 5 هفته‌ای که از لیگ گذشت، سزار هافبک تراکتورسازان 450 دقیقه و کاردوسو مدافع این تیم 442 دقیقه بازی کرده‌اند و این نشان می‌دهد تونی از عملکرد آنها راضی است.

مقايسه عملکرد خارجی‌های امسال و پارسال تراکتورسازی در واقع تراکتورسازی به جای بیکای آلبانیایی و علا عراقی سه بازیکن باکیفیت خریده اما تفاوت عملکرد خارجی‌هایش – با فصل قبل- در گلزنی‌های موثر لوسیانو ادینهو و طلسم شدن حمزه یونس است.

چشم تیمی که طی 5 دیدار فقط 4 گل زده به ساق‌های مهاجمی است که قرار بود جانشین لوسیانو، مشکلات تراکتورسازی را در پیشانی خط حمله این تیم حل کند اما این اتفاق نیفتاده و ...

منبع: صد خبر

کد امنیتی رفرش
نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ برتر می شود؟(چینش به ترتیب الفبا)

تبليغات در سايت

جدول، نتایج و برنامه لیگ برتر والیبال

عضویت در خبرنامه
ایمیل خود را وارد کنید

امکانات
129418851,0504116,78619,301138,9972,552,796